Zavrieť

Porady

Materská a rodičovská

Dobrý deň. Momentálne som na rodičovskej dovolenke s 2 ročným synom. Rodičovska mi trvá do 18.1. 2021. Pracovný pomer mám uzatvoreny od 1.4. 2015 ktorý aj naďalej trvá. 21.5. 2020 nastupujem na dalsiu materskú dovolenku s druhým babätkom. Tým, že mi pracovný pomer trvá a prvé dieťa ešte nedovrsi 3r. Kým nastupim na matersku mám nárok na poberanie materskej, ktoré bude sociálna rátať z predpokladaneho prijmu zo zamestania. Bolo mi poradené, že ak by som sa ešte teraz zamestnala minimálne na 90dni pred nástupom na matersku ,tak by bola priznanana aj materská z toho nového zamestnania. Že splnenych 270 dní NP bude. Lebo nemocenske poistenie mi trvá . Do toho nového mi vraj dopočítajú 90 + 180 dni z tvrajuceho poistenia. A z toho isteho budem mať tak isto 270 Lebo za posledné 2 roky mi to poistenie trvá. Vraj sa to nejak pocita z kazdeho ukonceneho poistenia. Je to takto možné? Aby mi boli uznané obe materske ? Este Vám posuelam foto či to nesuvisi s tym, ze ma zamestnavatel zabudol odhlasit z nemocenskeho. Ďakujem. Pekne.
Naposledy upravil ivka70 : 06.02.20 at 08:22
Katy a R a aké ukončené poistenie by sa ti malo pripočítať - veď nespomínaš, žeby si nejaké mala? či zle chápem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak tvoje zamestnanie stale trva, musela by byt podmienka 270 dni splnena aj z noveho zamestnania.
    Nestaci len 90 dni v novom. to by si musela PP v prvom zamestnani ukoncit, vtedy by sa dni scitovali. Tak ako pises, z ukonceneho poistenia sa scituju.

    Foto prilozene nie je.
    ivka70 06.02.20 08:22 odstránil(a) z Porady

    Materská a rodičovská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.