Zavrieť

Porady

Pracovná cesta a stravné lístky

Zamestnanec bol vyslaný na pracovnú cestu, ktorá trvala 8 hodín. Nechce, aby mu boli vyplatené diéty, ale chce stravný lístok. Môže mu zamestnávateľ namiesto vyplatenia diéty poskytnúť stravný lístok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Tak potom nech si nerobí vyúčtovanie pracovnej cesty, ale v dochádzke nech si napíše na daný deň prítomnosť v práci. Potom bude mať nárok na stravný lístok, ako keby bol v práci. Na jeho mzdu to nebude mať žiadny vplyv.
    tina.mm Len tých pracovných ciest je do mesiaca viac a na ich základe sa aj fakturuje odberateľským firmám. Takže je jasné, že tá služobná cesta bola uskutočnená.
    Sú takto poskytnuté stravné lístky daňovým nákladom?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, nemoze mu byt poskytnuty stravny listok, ma narok na stravne na pracovnej ceste.
    tina.mm Ďakujem všetkým.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tina.mm Len tých pracovných ciest je do mesiaca viac a na ich základe sa aj fakturuje odberateľským firmám. Takže je jasné, že tá služobná cesta bola uskutočnená.
    Sú takto poskytnuté stravné lístky daňovým nákladom?
    Potom poskytnutie SL je porušenie zákona. Treba CP a vyúčtovať stravné podľa zákona o CN.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tina.mm To je pravda, len mu je to ťažko vysvetliť.
    Tweety Nemá nadriadeného, ktorý by jeho PC kontroloval?
    tina.mm Má a aj ich kontroluje. Len jednoducho mal záujem o stravné lístky a nie stravné. Dôvod neviem. Ale vyriešime to. Ešte raz ďakujem.
    avalik ja ako zamestnavatel by som na to nepristupila

    raz ma narok na cestovne nahrady, tak mu ich vyplatim - aby som sa 5 rokov bala ci ma zamestnanec neuda, resp. IP pri kontrole mi to moxe spocitat.
      zbaliť

    Pracovná cesta a stravné lístky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.