Zavrieť

Porady

Založiť e-shop

Dobrý deň chcem si založiť e-shop s alkoholom-liehom. Viete mi povedať kde začať od vybavovania povolení. Ďakujem za pomoc
Naposledy upravil ivka70 : 16.02.20 at 14:31
8 komentárov     zbaliť
misoft Na začiatku.... použi uja Gúgeľa...
jan1991 dakujem za ,,uzitocnu radu´´
besttracker taka blba otazka ako sa zistuje vek prijemcu takto cez eshop ? objednaval som si vino z eshopu,a pritom nikde vekovu hranicu neriesili..(teda len zaciarkol ano mam nad 18-nas... ).a pritom v lidli nechcu predavat pod 18-nas pralinky alebo radler pivo..... ?
katuska2020 podľa mňa vek overí doručovateľ pri preberaní zásielky
besttracker kurierovi to je u pr...le ,staci mu podpisat/zaplatit,chodi to v krabiciach bez oznacenia,iba so stitkom od firmy a prijmatel.... :-) je to v specialnych krabicich ze to ani nestrnga ze su tam flase....
buchač besttracker (15.02.20 20:45) taka blba otazka ako sa zistuje vek prijemcu takto cez eshop ?
=============================
Vek príjemcu v tomto prípade nie je pravdepodobne dôležitý.
Veď si vezmi...objednáš si 1-2 fľaštičky vína ? Zaplatíš poštovné, ktoré bude drahšie ako víno samotné ?
Mládež má svoje spôsoby, ako sa dostať bez problému k chlastu.
------------------------------------
ALE pri určitom tovare, ktorý podlieha veku, sa pri objednávke dáva príloha scenu občianskeho.
Tam je to ale už iný zákon a nedodržanie smrdí krimom.
veronikasad Juraj, sken občianskeho? To nemyslis vážne... Čo na to zakon o OOU?
besttracker objednaval som z 2 eshopoch,ani jeden odomna nechcel nic,preto ma dost zarazilo ako sa dostat k takemu vinu jednoducho ... :-) pritom moje objednavky boli na +- 400 a 500eur.... a ked to porovnam so zazitkom z jednoty kde nechceli pod 18-nas predat ani radlera....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jan1991 uja googla som potrapil už dost....
    veronikasad Veď sim ti z neho priložila odkaz, kde máš podrobný postup ... Klikni na tie haky-baky, inak to priložiť neviem
    jan1991 ja si viem otvoriť stranku. Ďakuejm
    buchač veronikasad (Včera 18:10) Veď sim ti z neho priložila odkaz, kde máš podrobný postup
    =============
    Málo...šak mu založ stránku/vytvor ešopu, pobehaj po patričných úradoch, urob nejaké promo/reklamu....a môžeš aj niečo z ponuky predať....presnejšie kúpiť od neho.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.