Zavrieť

Porady

Cudzinci(ukrajinci ) pracujuci na Slovensku a daňové priznanie

Dobry den prosím o radu ako postupovat pri vyplňovaní daňového priznania ukrajinca s prechodnym pobytom na Slovensku
1.SZČO od februara 2019
2. Zamestnaná na Slovensku od augusta 2019
V prvom pripade sa označuje uz ako rezident SR a postup pri vyplnovani danoveho priznania je ako pri slovenskejSZČO?
V druhom pripade kedže mala príjmy aj na Ukrajine a od augusta je zamestnana na slovensku mám postupovať pri vyplňovaní dp ako ??
Prosim prosiim velmi pekne o radu
4 komentárov     zbaliť
tinka284 Poradi niekto ??
Anik SZČO je zapísaná v obchodnom registri? Vedie podvojné účto?
tinka284 Ano zistila som ze je zapisana v OR , uctovnictvo neviedol ..ale zistila som kedze je v OR ze musi viest podvojne uctovníctvo
Anik no neviem či ako rezident skôr si myslím, že je to nerezident, ale nech sa pridá aj niekto iný
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Aj ja budem také DP robiť klientovi. Takáto SZČO musí viesť podvojné účtovníctvo, to je jasné, používa účet 491-Individuálny podnikateľ a na zaplatené zdravotné poistenie účty 526/336. Ostatné operácie účtuje viacmenej rovnako ako v podvojnom účte s.r.o.
    Podľa mňa je rezident - viď https://www.financnasprava.sk/sk/obc.../cudzinci-v-sr - keďže tu má prechodný pobyt, zamestnanie, asi splnil podmienky.
    Podáva priznanie FO - typ B

    Cudzinci(ukrajinci ) pracujuci na Slovensku a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.