Zavrieť

Porady

Nočný kľud pred bytovkou.

Poprosím o názor,neviem nikde nájsť,či je rušenie nočného kľudu,keď ráno pred šiestou,odpratávam sneh.

Sneh odpratávam hliníkovou lopatou,a ňou šúcham o betónovú podlahu na parkovisku
Naposledy upravil fachman : 23.02.20 at 12:11
buchač Toto je na debatu a nie na otázku.
Ale chceš názor ? Tak sa pýtam.

- prečo odpratávaš tak skoro ráno ?
- čie je parkovisko ?
- prečo vlastne odpratávaš parkovisko ?
- je to tvoja povinnosť ?
- atď

Odpovedz, potom dám názor.
fachman Pred šiestou to bolo raz,keď som mal ísť preč autom,ináč to robím pred siedmou,keď začnú ľudia chodiť do práce,školy a podobne,zmetiem si sneh z auta,a potom lopatou odhádžem za parkovisko za obrubník.Keby som sneh odhrnul neskôr,ľudia by ho medzi autami udupali,že sa to ťažko odpratáva,a keď to namrzne,šmýka sa.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Terezia13
kúpila by som si plastovú lopatu - toť môj názor
buchač Tu nejde o lopatu...tu ide o princíp....a nevravím, že aj plast robí hluk, lebo aj takáto lopata na sneh má na hrane pripevnený plech.

...a žiaden zákon nezakazuje čistenie auta a jeho okolia.
Veď to by bola predsa blbosť...ak sa jeden chce dostať z parkoviska, keď je okolo auta sneh alebo aj ľad, tak nemá inú možnosť, len ten sneh odstrániť...a kľudne odstraňovať pred odjazdom, trebárs aj o 3tej ráno.

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Zákon o priestupkoch hovorí o porušení nočného kludu (§ 47 ods. 1 písm. b), ale ho nedefinuje. Pokuta za priestupok môže byť do 100 eur, zvyčajne 33. https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...0/372/20191201

Zákon o posudzovaní a kontrole hluku vo vonkajšom prostredí platí len na podnikateľov. https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...005/2/20090801

Zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia odkazuje na vyhlášku 549/2007, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prípustných hodnotách hluku, ... o vonkajšom prostredí berie do úvahy aj hluk z mimopracovných aktivít človeka.
V prílohe ustanovené prípustné hodnoty určujúcich veličín hluku vo vonkajšom prostredí a prípustné hodnoty určujúcich veličín hluku a infrazvuku vo vnútornom prostredí budov pre deň, večer a noc. Prípustné hodnoty uvedené v tabuľke č. 1 sa nevzťahujú na hluk zariadení, ktoré sú v prevádzke iba výnimočne - čo môže byť aj lopata na sneh???
II. Priestor pred oknami obytných miestností
deň 45 LAeq,p
večer 45 LAeq,p
noc 40 LAeq,p

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2007/549/
Policajti nemajú hlukomery, ťažko ti to môžu dokázať.
misoft ...t.z. nesmie si pritom spievať, prípadne nadávať na to biele čudo....

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kopretinka
Ak sa ti niekto vyhráža,že zavolá policajtov,lebo ty odhŕňaš sneh pred 6,00,tak nech ich teda zavolá.
Ale určite neprídu.

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

bodliak
Ibažeby si nepatrične použil benzínový fukar na lístie :-)
Väčší rámus spravia smetiari a tiež chodia pred 6 AM.

Nočný kľud pred bytovkou.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.