Zavrieť

Porady

Nedoručené stravné lístky

Dobrý deň, prosím mal by som otázku, čo v prípade, ak mi zamestnávateľ strháva 45% hodnoty stravných lístkov zo mzdy k dátumu výplaty, no pravidelne s doručením lístkov mešká, je to aj 7 dní po výplate. Porušuje nejak predpisy? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    stravné lístky by vám mali byť doručené na začiatku mesiaca a zrážka za prevzaté lístky by mala byť po skončení toho mesiaca pri výplate

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak tá zrážka nie je za predchádzajúci mesiac prevzatých SL, potom samozrejme, že porušuje ZP.
    miloshis Ako to myslíte, prosím, za predchádzajúci mesiac prevzatých SL? Výplatu mám za marec napr. 10.4. SL sú tam započítané za počet odpracovaných dní v marci, no fyzicky ich dostávam k výplate za marec a to ku 10.4.. Lístky prídu napr. 17.4. čiže meškajú.
    Tweety je to myslené tak, že napr. na začiatku marca dostaneš SL a v marcovej výplate, máš aj zrážku, ak to tak nemáš, potom je to porušenie, ak je to teda tak, ako píšeš, nie je to správny postup zamestnáv.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V principe zamestnavatel nic neporusuje, lebo doruci listky, za ktore bola zrazka zo mzdy, do 15 dni od vyplatneho terminu.
    Cize nie je ziadny nastroj, ktory by ho kvoli tomu sankcionoval.
    Az keby listky dosli neskor ako 15 dni po vyplatnom termine, bolo by mozne okamzite skoncit PP pre nevyplatenie mzdy alebo jej casti.

    Nedoručené stravné lístky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.