Zavrieť

Porady

Prosím o radu

Poprosila by som poradiť: Podnikateľka má prevádzku,kde potrebuje cca na 25 hodín mesačne výpomoc.Zamestnala na DoVP invalidnú dôchodkyňu.Riadne je nahlásená na SP a odvádza za ňu ÚP a poistenie do garančného fondu.Potrebovala by som vedieť,či je potrebné nahlásenie aj na DÚ a či je treba odvádzať za brigádničku aj daň ak jej plat je okolo 900 sk /mesačne.Ďakujem
Naposledy upravil vladan : 11.09.06 at 14:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    gandy
    Poprosila by som poradiť:podnikateľka má prevádzku,kde potrebuje cca na 25 hodín mesačne výpomoc.Zamestnala na DoVP invalidnú dôchodkyňu.Riadne je nahlásená na SP a odvádza za ňu ÚP a poistenie do garančného fondu.Potrebovala by som vedieť,či je potrebné nahlásenie aj na DÚ a či je treba odvádzať za brigádničku aj daň ak jej plat je okolo 900 sk /mesačne.Ďakujem
    Áno je potrebné aby sa nahlásila aj na DÚ a samozrejme z každého príjmu zo závislej činnosti treba odvádzať 19% daň.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Ale keď sa jedná o pravidelnú činnosť, mala by ju zamestnať na zmluvu na kratší pracovný čas a nie na dohodu. Aspoň podľa mňa.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Dana K.
    Ale keď sa jedná o pravidelnú činnosť, mala by ju zamestnať na zmluvu na kratší pracovný čas a nie na dohodu. Aspoň podľa mňa.
    Určite by bol lepší kratší pracovný pomer. Ale gandy nenapísala o akú prácu sa jedná a pýtala sa na dohodu. Možno vymýšľa každý mesiac novú činnosť, ale to už musí vedieť sama.

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    Dana K.
    Ale keď sa jedná o pravidelnú činnosť, mala by ju zamestnať na zmluvu na kratší pracovný čas a nie na dohodu. Aspoň podľa mňa.
    Áno súhlasím, DoVP sa uzatvára len na nejakú jednorazovú činnosť, ktorá sa neopakuje pravidelne mesačne, je to len na určité obdobie napr. na 2 mesiace - s počtom hodín do 300 hod. (sumárom) v kalendárnom roku a je to špecifikované pre určitý výkon napr. upratovacie práce po maľovaní administratívnych priestorov. Ak je to činnosť pravidelná opakujúca sa s nižším počtom odprac.hodín za deň tak treba uzavrieť klasickú pracovnú zmluvu na kratší pracovný čas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.