Zavrieť

Porady

Mam vymazaný register trestov ?

Dna 25.11.2015 som dostal zakaz činnosti viesť motorové vozidla na dobu 24 mesiacou po roku som zakaz porušil a to 16.7.2016 som mal marenie uradneho rozhodnutia no všetko mi to skončilo keď že ubehlo 4 roky a chcem vedieť či mam register trestou vymazany alebo stale som v zazname dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zahladený trest možno je...ale vymazaný teda rozhodne nie je a ani NIKDY nebude.

    Pre zahladenie trestu platí § 92 Trestného zákona.

    (1) Súd môže zahladiť odsúdenie, ak odsúdený viedol po výkone alebo odpustení trestu, alebo po premlčaní jeho výkonu riadny život nepretržite po dobu najmenej
    a) desať rokov, ak ide o odsúdenie na trest odňatia slobody prevyšujúci päť rokov,
    b) päť rokov, ak ide o odsúdenie na trest odňatia slobody prevyšujúci jeden rok,
    c) tri roky, ak ide o odsúdenie na trest odňatia slobody neprevyšujúci jeden rok.
    (2) Ak ide o odsúdenie na tresty uvedené v § 32 písm. b) až l), k zahladeniu dochádza ich vykonaním. (t.j. iný trest než trest odňatia slobody)
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    B-boy_25 To znamena keď mi zákaz činnosti skončil pred 5 rokmi a zase sadnem za volant bez VP tak ako to vlastne budu brať, keď trest už davno skončil no možno nie je vymazaný z registra trestov ?
    buchač Čomu si nepochopil ???

    Nájdi si rozdiel medzi ZAHLADENIE a VYMAZANIE trestu z registra...
    Taktiež si nájdi rozdiel medzi VÝPISOM a ODPISOM.
    Mária27 Veď si požiadaj o výpis z registra trestov a uvidíš. Teraz to robia tuším už aj na pošte.
    buchač Mery...nech si vypýta odpis...a uvidí.
    B-boy_25 Skusim si vypytať vypis na pošte
    Mária27 On nepotrebuje odpis ale výpis. Odpis by mu bol treba, keby išiel do štátnej služby. V odpise trest zostáva, ale vo výpise by sa mu po troch rokoch nemal objavovať.
    buchač Ja rozdiel viem...žiadal som pár krát aj o jedno a aj o druhé.
    Nech sa posnaží aj on trochu.
    Mária27 Aj ja viem, že to vieš. Ja ale odpovedám stručne a v reči pýtajúceho sa. Len si mi našepkal, že by nemusel vedieť rozdiel on.
    dmc kua....a nebolo by jednoduchsie si ten vodicak spravit ?
      zbaliť

    Mam vymazaný register trestov ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.