Zavrieť

Porady

szčo vs. zamestnanec

Ahojte, môj šef sa chystá na operáciu a vyzerá to tak, že bude dlhšie na PN. Má živnosť a sro. Plánoval ukončiť živnosť a zamestnať sa v sro . Len teraz rozmýšľam, či by nebolo výhodnejšie mesiac pred operáciou sa zamestnať a súčastne si ponechať živnosť, aby mu plynula nemocenská dávka súčastne z oboch poistení. Rozmýšľam správne? Ďakujem za názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Nemocenské nebude mať z dvoch poistení, a ako živnostník musí platiť preddavky do zdravotnej poisťovne. Vymeriavací základ pre nemocenské dávky je príjem minulého roku.

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Ďakujem za odpoveď. Ja som to tak pochopila z paragrafu 58 o soc. poistení:
    1.Nárok na nemocenskú dávku sa posudzuje samostatne z každého nemocenského poistenia.
    2.Ak vznikne nárok na nemocenskú dávku z viacerých nem. poistení, nem. dávka sa určí z úhrnu denných vym. základov na určenie výšky nem. dávok z tých poistení, z ktorých vznikol nárok na nemocenskú dávku, a nemocenská dávka sa vypláca len jedna.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Len nech sa zamestná - nárok na nemocenské bude mať aj z povinného poistenia SZČO aj z povinného nem.poistenia zamestnanca.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Dav
    Nemocenské nebude mať z dvoch poistení, a ako živnostník musí platiť preddavky do zdravotnej poisťovne. Vymeriavací základ pre nemocenské dávky je príjem minulého roku.
    Prečo by nemal nárok na nemocenské dávky z obidvoch poistení?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Otázku som pochopila tak, tak, že sa zamestná tesne pred maródkou. Vymeriavací základ bude mať ako živnostník z roku 2005, kde sa mu nemalo čo napočítať s pracovného pomeru, ktorý mu vznikol, či vznikne až v roku 2006.Ak zruší živnosť, má nárok na dávky v ochrannej lehote 40 dní.

    szčo vs. zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.