Zavrieť

Porady

Mzda a odmena výplatnej páske

Dobrý deň, vedeli by ste mi niekto poradiť, manžel má na vyplatnej páske len minimlamu mzdu a všetky ostatné peniaze ma vedené ako odmena, čiže napr. Celková cena práce je 2500 eur. A teraz nevieme že keby náhodou bol na PN, alebo išiel na materskú miesto mňa z čoho by sa mu tieto dávky počítali? Len z tej minimálnej mzdy? Keďže vsetko ma v odmenách vedené, alebo z tej celkovej ceny práce čiže aj z tých odmien? Veľmi pekne ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NIe z ceny práce, to je jeho cena práce pre zamestnávateľa/je(toľko stojí zamestnávateľa). Jeho VZ na nemocenské bude počítaný z jeho celkovo dosiahnutej mzdy. Takže pozri na páske VZ na nemocenské.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anavi66 No VZ na nemocenske tam ma započítané aj tu odmenu, tak myslíte že vypocitaju aj z odmeny? Preto sa pýtam po lebo kazdy mi hovorí inak, niekto že len zo základu a niekto že aj z odmien ????
    ivka70 To, co ma ako zaklad na nemocenske poistenie, to sa pocita, nepocuvaj kazdeho
    anavi66 Ďakujem pekne za info ????
      zbaliť

    Mzda a odmena výplatnej páske

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.