Zavrieť

Porady

samozdanenie do ktorého riadku DP DPH bezpečnostný softvér Kaspersky internet

Poprosím o poradenie do ktorého riadku pre DP DPH mi bude smerovať samozdanenie? Mám faktúru pre samozdanenie Alza za nehmotný produkt - bezpečnostný softvér Kaspersky internet Security.
Je na faktúre odvolávka EÚ oslobodené podľa §64 zákona 235/2004 o DPH. Daň odvedie zákazník. Kupujúci je platiteľ dph a Alza má české DIČ CZ......
Ďakujem veľmi pekne.
avalik to mas samostatnu fakturu alebo je ten SW polozka k tovaru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak § 64 českého zákona o DPH hovorí o oslobodenom dodaní tovaru do inej krajiny EU, tak samozdanenie ide do r. 7+8+21 priznania.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem pekne. Tento softvér je v zátvorke (elektronická licencia). Ja bude ale účtovať o službe? V tomto prípade sa to nedáva do §69 ods.3? Teda riadky 11,12... Ešte raz ďakujem veľmi pekne.
    a_je_to Hmmm ... ale to ja nemám odkiaľ vedieť, že ide iba o predaj licenčného kľúča. Považoval som to podľa fakturácie za krabicový produkt. Ku ktorému zašlú licenčný kľúč, nepoznám ten produkt. Podľa nášho ZoDPH v § 16, ods. 19 je dodanie iba licenčného kľúča elektronickou službou a patrí pod § 69, ods. 3 a r. 11,13+21 priznania. Krabicový softvér je dodanie tovaru, ako je to uvedené v českej faktúre. Pre r. 7,8,21, ako som napísal. Takže si vyber sama, podľa povahy dodávky, kam to pôjde. Ťažko poradiť, kam dáš kúpené jablká, na ktoré máš doklad ako o hruškách.
    maped Ďakujem veľmi pekne!
      zbaliť

    samozdanenie do ktorého riadku DP DPH bezpečnostný softvér Kaspersky internet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.