Zavrieť

Porady

Online podnikanie a dane/DPH

Dobry den vsetkym. SOm tu novy, lebo som tu nasiel kopec rad na ine temy, no na tu mouj este nie, tak skusim v skratke, ak mozem. Planujem zalozit sro (po COVIDe) a web, kde by som ponukol priestor predavajucemu a kupujucemu. Ten by ponukol napr graficke sluzby, nech za 100EUR pre jednoduche pocty. Po odratani 2EUR kartoveho poplatku by mi na firemny ucet prislo 98EUR a z toho by som na poziadanie poslal 97EUR na IBAN predavajucemu. Posledne 1 EUR by bol moj podiel za tento online priestor tj sprostredkovanie (Tie by som uz s radostou zdanil). Len nerozumiem, ci musim byt automaticky platca DPH (podla mna nie, az do 49tisic rocne co nebude nikdy, az take stastie nemam) a ci sa mi do toho rata to 1EUR skutocny zisk, alebo celych 98EUR (to uz 49tisic dosiahnem). A nasledne, ako ja dokazem DU, ze tych 97EUR co poslem, skutocne niekomu patri, ak mi napr, nevie poslat FA, kedze sa tam moze zaregistrovat pre 1-2obchody rocne/celozivotne a akakolvek takato FA generacia by ho na mieste odradila? Mozem uviest priklady stranok, ktore takto uz funguju - no len tie neovlada slovenska SRO a tak neviem, ci je toto vobec mozne, ale hadam ano. Aby som to nekomplikoval odpoviem na pripadne otazky. Dakujem Vam velmi pekne za akekolvek tipy. S uctou, Erik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Online podnikanie a dane/DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.