Zavrieť

Porady

Vstupná cena k odpisu bytu

Dobry deň. Prosím poradíte mi? Prenajímam byt ako FO na DIČ a zvažujem zaradiť ho do obchodného majetku, aby som si mohla uplatnit viac nákladov.
Ako mam stanoviť cenu z ktorej sa rátajú odpisy, ak byt sme kúpili ako manželia v 2009 do bsm za cca 66.000, bol na hypotéku, v 2015 po vysporiadaní majetku po rozvode som ho nadobudla za 15.000 vyplatením exmanzela a zostatok hypotéky uz ostal mne doplatiť. Ďakujem pekne za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    66000
    Naposledy upravil marjankaj : 15.08.20 at 07:44
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mimkaa10 Nie len 33000+15000? Takto som myslela, ked to bolo v bsm????
    romana147 66000 by bolo , ak by sa tam od 2009 nič nerobilo a byt by ani nezostarol. Takže ak do majetku PO ! , tak súdny znalec.
    marjankaj §24/5
    §25/1
    Vstupnou cenou hmotného majetku a nehmotného majetku je
    d)
    cena určená podľa písmen a) až c) pri preradení majetku z osobného užívania fyzickej osoby do obchodného majetku alebo u daňovníka nezaloženého alebo nezriadeného na podnikanie pri začatí používania majetku na činnosť, z ktorej príjmy sú predmetom dane, pričom za roky nevyužívania hmotného majetku a nehmotného majetku na zabezpečenie zdaniteľného príjmu sa odpisy neuplatňujú,
    mimkaa10 Ta časť, ze odpisy sa neuplatňujú.
    Čiže odpisy vyrátam od roku 2009 podla odpisovania vtedy co bolo 20rokov, potom zmena od r.2015 na 40rokov, a moja vstupná cena teraz bude ponížena o tieto neuplatnene odpisy, dobre tomu chápem?
    marjankaj Vstupná cena je 66000 a odpisy začneš uplatňovať až odteraz. Evidovať odpisy(aj neuplatnené) samozrejme treba. Viď súbor.
    mimkaa10 Ďakujem, toto mi veľmi pomohlo !
      zbaliť

    Vstupná cena k odpisu bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.