Zavrieť

Porady

Vstupná cena leasing

Reni Reni

Reni je offline (nepripojený) Reni

Ahojte poradcovia .

Už dva dni nerobím nič iné ako čitam Vaše príspevky ohľadne leasingov osobných automobilov. Prosím Vás už som z toho vážny magor, pretože mám pocit, že čím viac to študujem, tým menej tomu rozumiem.
Jedná sa mi hlavne o prípad :

Neplatiteľ DPH - obsataranie os. automobilu formou finančného prenájmu.
Je DPH zo z istiny súčasťou vstupnej ceny hnuteľného majetku alebo nie? Nakoľko v zmysle § 25ods. 6 Zákona o dani z príjmov sa nič nehovorí o platiteľovi alebo neplatiteľovi DPH ale o nájomcovi. Dajte mi prosím Vás vedieť ak niekto má už takýto leasing spracovaný, pretože už ma to ani nebaví čítať, keď stále neviem na čom som. Som z toho zúfalá. Ale ako uvažujem, tak uvažujem, mne stále vychádza, že tá DPH z istiny by mala byť súčasťou obstarávacej ceny hmotného majetku.MOC MOC ĎAKUJEM RENI
Usporiadat
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ja som našla v komentári k par. 25 ods. 6 toto:

Ak pritom ide o neplatiteľa DPH alebo platiteľa, ktorý nemá nárok na odpočet, zahrňuje sa daň z pridanej hodnoty do základu dane v súlade s dohodnutými splátkami.

Mne z toho vyplýva, že os. automobil sa zaradí do majetku vo výške istiny bez DPH.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Obstarávacia cena vozidla u neplatcu DPH je = Istina + DPH .
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Aj sa súhlasím s názorom, ktorý uvádza Vera.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ja vychádzam z toho, že je tam : DPH NIKDY nie je súčasťou vstupnej ceny hmotného majetku ...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Reni
Ahojte poradcovia .

Už dva dni nerobím nič iné ako čitam Vaše príspevky ohľadne leasingov osobných automobilov. Prosím Vás už som z toho vážny magor, pretože mám pocit, že čím viac to študujem, tým menej tomu rozumiem.
Jedná sa mi hlavne o prípad :

Neplatiteľ DPH - obsataranie os. automobilu formou finančného prenájmu.
Je DPH zo z istiny súčasťou vstupnej ceny hnuteľného majetku alebo nie? Nakoľko v zmysle § 25ods. 6 Zákona o dani z príjmov sa nič nehovorí o platiteľovi alebo neplatiteľovi DPH ale o nájomcovi. Dajte mi prosím Vás vedieť ak niekto má už takýto leasing spracovaný, pretože už ma to ani nebaví čítať, keď stále neviem na čom som. Som z toho zúfalá. Ale ako uvažujem, tak uvažujem, mne stále vychádza, že tá DPH z istiny by mala byť súčasťou obstarávacej ceny hmotného majetku.MOC MOC ĎAKUJEM RENI
http://www.porada.sk/showthread.php?p=51024#post51024
klikni a tam máš moju dosť jednoduchú odpoveď
0 0
Reni Reni

Reni je offline (nepripojený) Reni

Muška máš to u mňa ďakujem.
0 0
Reni Reni

Reni je offline (nepripojený) Reni

Muška ale predsa len ešte jedna otázka, takže tú dph z prvej splátky budem účtovať dňom úhrady celú do prev. réžie ??? Lebo potom mi to podľa tvojej odpovede tak vychádza.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Reni
Muška ale predsa len ešte jedna otázka, takže tú dph z prvej splátky budem účtovať dňom úhrady celú do prev. réžie ??? Lebo potom mi to podľa tvojej odpovede tak vychádza.
Reni, a vychádza Ti to veľmo dobre. Aj DPH z poplatku do PR
0 0
Helenah Helenah

Helenah je offline (nepripojený) Helenah

Reni,zapamätaj si ,že ak je neplatca DPH, tak DPH vstupuje do obstarávacej ceny všetkého,t.z. aj do ceny auta,tovaru,materiálu,služby atď.Je to z jedného prostého dôvodu-nemá si ju kde odpočítať.Jedine, že by si ju chcel pýtať od Patrika Hermana v "Lampárni".Ale to trocha žartujem.Maj sa dobre a študuj ďalej.
Naposledy upravil Helenah : 05.03.05 at 16:59
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Vera
Ja vychádzam z toho, že je tam : DPH NIKDY nie je súčasťou vstupnej ceny hmotného majetku ...
Vera, ale on je NEPLATCA DPH!!!!!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Helenah
Reni,zapamätaj si ,že ak je neplatca DPH, tak DPH vstupuje do obstarávacej ceny všetkého,t.z. aj do ceny auta,tovaru,materiálu,služby atď.Je to z jedného prostého dôvodu-nemá si ju kde odpočítať.Jedine, že by si ju chcel pýtať od Patrika Hermana v "Lampárni".Ale to trocha žartujem.Maj sa dobre a študuj ďalej.
Helenka, Helenka,
nečítaš otázku? Ide o leasing a ten vstupuje do ocenenia pre odpisy bez DPH a je jedno či je to platca alebo neplatca DPH

Reni - platí čo som Ti napísala
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Som z množstva lízingových príspevkov a ich zaručene a jedine správnych prriložených príloh a usmernení za posledné dva mesiace (bez ohľadu na JÚ, PÚ, platca, neplatca, môže DPH, nemôže DPH...) chorý človek. Pravdu vám poviem, všetky návody na použitie mám vytlačené, v tejto chvíli porozkladané v obývačke rozmeru 6x 5 m štvorcových a neviem, aký druh lotérie mám zvoliť, aby som siahla po verzii, pre ktorú ma raz daňováci nepošlú rúbať drevo ... s konštatovaním, že som nanič účtovník
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Paula
Som z množstva lízingových príspevkov a ich zaručene a jedine správnych prriložených príloh a usmernení za posledné dva mesiace (bez ohľadu na JÚ, PÚ, platca, neplatca, môže DPH, nemôže DPH...) chorý človek. Pravdu vám poviem, všetky návody na použitie mám vytlačené, v tejto chvíli porozkladané v obývačke rozmeru 6x 5 m štvorcových a neviem, aký druh lotérie mám zvoliť, aby som siahla po verzii, pre ktorú ma raz daňováci nepošlú rúbať drevo ... s konštatovaním, že som nanič účtovník
Paulínka, máš pravdu, ale vzniklo to tým, že ešte bolo vydané Opatrenie MF účinné od 1.1.2005, ale už sa môže použiť pre r. 2004.
Celkom dobre je to vysvetlené, teda pre JU v PORADCOVI 2/2005
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Muška, vďaka za nasmerovanie, ale som unavená veľmi....mojim snom (možno posledným v živote) je konkrétny príklad s konkrétnymi číslami. Žiadne suché paragrafy
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Paula
Muška, vďaka za nasmerovanie, ale som unavená veľmi....mojim snom (možno posledným v živote) je konkrétny príklad s konkrétnymi číslami. Žiadne suché paragrafy
Pauli, už som z lízingu chorá... a mám taký istý sen
Myslíš, že nás niekto vyberie do "Snívajte s nami"?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Viki, takých snívajúcich je nás veľa, možno ešte viac, ako rôznorodých zaručene správnych návodov na použitie.....už som sa zmierila s tým, že použijem ten náhodne vybraný a po mne potopa........
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Rozmyšľala som, že urobím jedno účtovanie lízingu -tak ako si to predstavujem a vylepím ho sem s konkrétnymi číslami a ďalší by ho upravili - takže spoločne by sme ho okresali až do tej správnej podoby :-)
Hmmmm... čo ty na to?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

To tu už bolo..... s výsledkom rôznorodých okresaní, námietok atp. Tak ako mnohí tipujú nejakú Superstar, môžme založiť tipovanie na správne účtovanie lízingu. Naša debata už skĺzla do kýblika "Po Porade", takže ju uzavrime
0 0
Reni Reni

Reni je offline (nepripojený) Reni

Muška budem sa držať tvojej odpovede lebo fakt je jeden § 25 ods. 6 hovorí jedno : Pri obstaraní majetku formou finančného prenájmu súčasťou obstarávacej ceny u nájomcu nie je daň z pridanej hodnoty a bodka. Nerozoberá žiadneho platcu ani neplatcu. Takže ešte raz ďakujem a končím už s úvahou nad akoukoľvek iným spôsobom . Hm ale musím povedať, že už mi to dalo dosť zabrať. Jeden obyčajný leasing a koľko starostí to vie narobiť. Maj sa krásne a príjemný deň . RENI
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

to ONDREJVLA:
Je tam nikdy - takže nikdy, ako písali ostatní, nie je tam definované plátca, neplátca.
0 0
Načítať ďalšie