Zavrieť

Porady

Nákup v pokladni prevyšuje zostatok - účtovanie a uplatnenie DPH

Poprosím o poradenie. Konateľ má v pokladni 300€ k 30.09. V 10/2020 nakúpil za 4714€. Pôžička v hotovosti sa už nedá dať do pokladne. Ak to zaúčtujem ako záväzok voči konateľovi, robím to cez ID a môžem z toho uplatniť dph v 10/2020? Neviem ako to všetko poúčtovať. Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    "maped (Dnes 10:01) Ďakujem veľmi pekne.
    Volal som pánovi, on chce do pokladne pôžičku, aj keď sa to nemôže už takto účtovať, je to zakázané. Nemá súkromný účet, nič by s tým nevyriešil. V pokladni 211/365. Upozornila som ho. Dám si to od neho podpísať, že si praje finančnú výpomoc do pokladne a zaúčtujem priamo v pokladni. Ak to konateľ takto požaduje, môžem to urobiť ako píšem?"

    Kde je napisane, ze sa to "takto nemoze uctovat"?
    Ty uctujes skutocnosti na zaklade dokladov - tebe nech da zmluvu o pozicke. Ty neriesis ci zmluva je, alebo nie je, v sulade s Obchodnym zakonnikom, to je na zodpovednosti zmluvnych stran.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zaúčtuj ID ako predpis záväzku a potom mu to úhradíš bezhotovostne. Nárok na odpočet môžeš uplatniť. Samozrejme za predpokladu, že nákup je v rámci podnikania.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Majka má tam nákupy do firmy cez ID zaúčtujem prosím ako? Potom tam má aj vysoké úhrady hotovostných faktúr...asi nerozumiem presne ako to myslíš. Ďakujem pekne.
    janulka5595 Napr. nákup rež.mat. 501xxx/365, prip. uhrada FA 321/365, následne úhrada závúzku voči konateľovi 365/211
    Tweety Nákupy 50.,343/365 a potom úhrada cez účet 365/221 Úhrady faktúr 321/365, a potom vrátenie 365/221
    maped Ďakujem veľmi pekne.
    Volal som pánovi, on chce do pokladne pôžičku, aj keď sa to nemôže už takto účtovať, je to zakázané. Nemá súkromný účet, nič by s tým nevyriešil. V pokladni 211/365. Upozornila som ho. Dám si to od neho podpísať, že si praje finančnú výpomoc do pokladne a zaúčtujem priamo v pokladni. Ak to konateľ takto požaduje, môžem to urobiť ako píšem?
    Ďakujem ešte raz za pomoc.
    Tweety Za vedenie účtovníctva aj tak zodpovedá on ako účtovná jednotka. Ak to budeš mať od neho na papieri, tak to takto zaúčtuj.
    maped Ďakujem Majka, si zlatíčko!!! Vždy vieš príjemne napraviť zlú situáciu.
      zbaliť

    Nákup v pokladni prevyšuje zostatok - účtovanie a uplatnenie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.