Zavrieť

Porady

Predaj auta SZČO neplatca

SZČO neplatca DPH kúpila auto z autobazaru v sume 3325 + DPH 665 teda za 3990 eur. uhradila fa a v JU zaúčtovala sumu 3325 ako výdavok neovplyvňujuci ZD - nákup DM a 665 eur ako výdavok ovplyvňujúci základ dane - ostatné výdavky ovplyvňujúce základ dane. Následne toto auto zaradí do odpisov v sume 3325 eur a bude odpisovať. Prosím Vás ak toto auto chce následne predať ako vystaví fa bez DPH, keď je neplatca alebo ako postupovať??? auto je kúpené na leasing prvá splátka bola 1000,- eur ostatné sa spláca na 48 mesiacov
Tak uvediem to úplne presne ako to je: auto staršie kúpené v bazare na faktúru cena 3.990,- z toho 3.325 + DPH 665.
Zaplatená záloha 1000,- Eur ostatné na splátkový kalendár na 48 splátok cez VUB leasing. Ako toto všetko správne zaúčtovať v JU a z akej sumu počítať odpisy ďakujem
Naposledy upravil zuzanna : 20.11.20 at 07:56
16 komentárov     zbaliť
marjankaj Nemám slov
Žabinka prečo je rozčlenený ZD a DPH, keď je neplatca DPH..
Žabinka a prečo chce predať auto bez DPH, keď je neplatca DPH..
marjankaj Danka a prečo sa to pýtaš mňa? Čo ja som vševed?
marjankaj Ale je pravda, že zadávateľka ti to ťažko vysvetlí.
zuzanna pri leasingu nie je dan z pridanej hodnoty sucastou ceny obstarania tak neviem ako postupovat
marjankaj Ale ten leasing si pôvodne nespomenula.
No faktúru vystavíš bez DPH.
Ak by si ju vystavila s DPH, tak DPH si povinná odviesť.
marjankaj A leasingovka s predajom súhlasí?
zuzanna uplne som na to zabudla to sa este riesi s leasingovkou
marjankaj A išlo naozaj o leasing teda finančný prenájom?
Žabinka ja by som povedala, že za sumu 3990€ sa kupuje staršie ojazdené vozidlo, a nie prostredníctvom finančného leasingu ale cez autoúver..
zuzanna upravila som to presne ako to teda je a chcem to len správne uviesť v JU
Žabinka VUB leasing poskytuje aj finančný leasing, aj autoúver.. pozri si, ako máš označenú zmluvu s VUB leasing.. už som ti to napísala.. takto si môžeme do nekonečna dopisovať..
zuzanna mám len splátkový kalendár kde je napisane predmet financovania: automobil a výška úveru 2990 ide o zmluvu o úvere
marjankaj A teda podľa čoho si zistila že ide o leasing? Prečo si nevypýtaš zmluvu?
Žabinka ak teda ide o úver, odpoveď od FS som prilepila nižšie..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    podľa zmluvy si ujasni, či to bol nákup cez autoúver alebo finančný leasing.. a podľa toho postupuj..
    ak autoúver, §25 ods. 6 ZoDzP tu neplatí..

    Dobrý deň,

    ak bol automobil obstaraný na autoúver a nejde o obstaranie formou finančného leasingu, súčasťou vstupnej ceny pre účely odpisovania je aj daň z pridanej hodnoty u daňovníka, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty.


    V prípade akýchkoľvek nejasností nás môžete kontaktovať odpoveďou na tento mail.
    Uvedená odpoveď má informatívny charakter a bola vypracovaná na základe informácií poskytnutých daňovým subjektom v jeho žiadosti.

    S pozdravom
    Ing. Erika Jekkel
    Centrum podpory pre dane
    Finančné riaditeľstvo SR

    Predaj auta SZČO neplatca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.