Zavrieť

Porady

Predaj auta szco - sro (szco je spolocnik sro)

Prosim Vas v pripade ze predava szco auto srocke, kde je tato szco spolocnikom nie ako szco ale ako fyzicka osoba, neplati v tomto prípad nasledovne, nemusi byt znalecny posudok? Dakujem pekne.

Obchodný zákonník § 59a ods. 1 a 2 zakotvuje, že „ak spoločnosť nadobúda majetok na základe zmluvy uzatvorenej s jej zakladateľom alebo spoločníkom za protihodnotu vo výške najmenej 10 % hodnoty základného imania, musí byť hodnota predmetu zmluvy určená znaleckým posudkom. Táto zmluva nemôže nadobudnúť účinnosť skôr, ako bude uložená spolu so znaleckým posudkom v zbierke listín. Ak je na účinnosť zmluvy potrebný zápis do osobitnej evidencie podľa osobitného zákona, musí byť zmluva spolu so znaleckým posudkom uložená do zbierky listín pred zápisom do osobitnej evidencie. Ak spoločnosť uzatvára zmluvu podľa odseku 1 v lehote dvoch rokov odo dňa vzniku spoločnosti, musí návrh tejto zmluvy vopred schváliť valné zhromaždenie spoločnosti.“
Naposledy upravil Sarlotka : 16.12.13 at 21:39
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

  a_je_to
  ... ale áno, je to tak. Je to jedno z mnohých hystericko frenetických opatrení obchodného zákonníka, ktoré tam je. Ale fakticky okrem zbytočných výdavkov a komplikácií prevodu v normálnych okolnostiach nič nezabezpečuje., ani nič negarantuje. Pýtaš sa v mene svojom, či v mene klienta ? Ak v svojom a obávaš sa, tak daj urobiť posudok. Alebo aspoň choď do autobazáru, nájdi zhruba rovnaké auto ... že ho chceš niekomu odporučiť a daj si urobiť cenovú ponuku. Bežne ju ochotne urobia – vytlačia z počítača. To bude pre Teba znalecký posudok. Ak v klientovom, tak ho na to upozorni, ale viac nič. Ak to nedodrží, tak to zaúčtuj aj tak a hotovo. Keď sa písal obchodný zákonník, mali autá aspoň nejakú cenu, dnes nie je až tak významná. Nedodržanie znenia by bol právny delikt, keby cena toho auta bola neprimerane vysoká, alebo neprimerane nízka. Ak bude normálna a auto neskreslí hodnotu imania sro, nezanechá nedobytné pohľadávky, poslúži k dosiahnutiu zisku, tak to nemá kto napadnúť. A ak nedosiahne zisk, tak ujo Fico Ti to aj tak časom dodaní cez licencie.
  Sarlotka haha aj som oprskala monitor... pre klienta...

  Predaj auta szco - sro (szco je spolocnik sro)

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.