Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie preddavkov na daň v olympe- začiatočník

Dobrý večer, mala by som otázku,ktorá sa týka ročného zúčtovania preddavkov na daň. Budúci rok to budem robiť prvý krát a v týchto veciach som doteraz nikdy nepracovala . V práci mi povedali, že to mám urobiť na začiatku februára keď budem robiť januárovú výplatu čiže okolo 5.februára 2021. Chcela som sa opýtať či v ten deň 5.2.2021 stačí v olympe len nastaviť v záložke zúčtovanie preddavkov pri každom zamestnancovi v stĺpci daň aby mal tú zelenú fajočku a potom ešte v záložke výpočet miezd keď budem generovať výplaty zaškrtnem pri každom zamestnancovi v tabuľke čo mi vyskočí : pridať zúčtovanie preddavku na daň, zúčtovanie daňového bonusu a zamestnaneckú prémiu (ak existuje). Chcela som sa opýtať ,že to zúčtovanie preddavkov sa spraví rovno v tejto výplate čo budem generovať toho 5.2.2021 čiže hned´ mi to vyhodí kto má nedoplatok a kto má preplatok a automaticky sa to pridá alebo odoberie z výplaty alebo to mám nejako zadať až do februárovej výplaty, ktorú budem robiť 5.3.2021. V tomto som nová a celkom tomu nerozumiem ako to funguje.
Ďakujem
veronikasad Urcite nie v januarovej výplate, termin na podanie ziadosti o RZD je do 15.2.
veronikasad Kros robi pravidelne každý rok skolenia, doporucujem zucastnit sa t.r.videoskolenia, pokial nemas vo svojom okoli niekoho, kto s tymto SW pracuje dlhsie a bude ochotný poradit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    a už si čítala, prípadne pozrela video ako robiť ročné zúčtovanie dane v olympe? majú to na svojich stránkach

    ročné zúčtovanie preddavkov na daň v olympe- začiatočník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.