Zavrieť

Porady

Predaj pozemku na výstavbu - úhrada v budúcom roku

Firma predáva pozemok na výstavbu, čiže s DPH. V kúpnej zmluve je uvedené, že bude vystavená zálohová faktúra a do 10 dní od zápisu do katastra bude vystavená faktúra. (Bol predpoklad, že do tých 10 dní prebehne prevod peňazí na účet). Bola vystavená zálohová fa, ale žiaľ právnička ešte neuvoľnila peniaze (je niekde na lyžovačke), čiže peniaze na účte nie sú a potrebujem už vystaviť faktúru podľa zmluvy, nakoľko je 10 dní od zápisu do katastra (dátum zápisu je zároveň daňová povinnosť DPH). Vie mi niekto poradiť, ako zaúčtovať v PÚ faktúru, keď už je vystavená zál.fa, a úhrada prebehne až v januári 2021?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Klasicky v cene, na ktorej ste sa dohodli.. ZF nie je účtovný doklad,(neúčtuješ) a kedže neprebehla ani úhrada, tak z faktúry nič neodpočítavaš.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj On si nepotrebuje odpočítať. On potrebuje odviesť DPH.
    Tweety a? to odpočítanie v súvislosti so ZF, s tou má problém, chápando, logické, že z faktúry si dph neodpočíta, kedže ide o výstup nie vstup dph a nebola žiadna faktúra k prijatej platbe
    fiesta Presne tak, ja potrebujem odviesť DPH. Vystavila som zál.fa, ale úhrada neprebehla, čiže ešte nemôžem vystaviť vyúčtovaciu faktúru. Ale podľa kúpnej zmluvy musím vystaviť faktúru do 10 dní od zápisu do katastra. Asi bude treba stornovať zálohovu fa, aj keď v kúpnej zmluve je podmienka jej vystavenia. A ďakujem za vaše reakcie.
    Tweety Vystavila si ZF, túto neúčtuješ, to som už napísala, vystavíš za predaj riadnu fa a odvedieš dph, problém je vyriešený, či?
      zbaliť

    Predaj pozemku na výstavbu - úhrada v budúcom roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.