Zavrieť

Porady

opat odpisy

pri odpisovani automobilu sa jeho VC navysuje o naklady s nim suvisiace alebo nie ako napr.benzin, techn. kontrola, opravy atd poradte prosim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vanilka
    pri odpisovani automobilu sa jeho VC navysuje o naklady s nim suvisiace alebo nie ako napr.benzin, techn. kontrola, opravy atd poradte prosim
    Obstarávacia cena sa navyšuje iba v prípade, ak dôjde k technickému zhodnoteniu automobilu.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Vanilka, skús si pozrieť základy problematiky odpisov v Zákone o dani z príjmov § 22-29, tak ako Ti napísala v inej téme Kikoza. Myslím, že problematika odpisov je tam napísaná pomerne zrozumiteľne. Potom Ti ľahko odpovieme na konkrétne otázky ...
    Na odpisy sa nepýtaš prvý raz a nedá sa v jednej odpovedi zhrnúť niekoľko §§ zákona. My Ti radi pomôžeme, ale chce to Tvoju spoluprácu .

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    dakujem za radu ten zakon o odpisoch uz viem takmer na spamat ale vzdy sa mi v praxi vyskytne nejaky problem o ktorom sa v zakone nedocitam odpisy ma este len cakaju este som ich nerobila a priznam sa ze ma trochu desia lebo v nich mam vo firme kde som nastupila trochu hokej zatial som si prestudovala teoriu a na prax sa este len tesim niekedy koncom roka tak sa nehnevajte papa

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    vanilka
    dakujem za radu ten zakon o odpisoch uz viem takmer na spamat ale vzdy sa mi v praxi vyskytne nejaky problem o ktorom sa v zakone nedocitam odpisy ma este len cakaju este som ich nerobila a priznam sa ze ma trochu desia lebo v nich mam vo firme kde som nastupila trochu hokej zatial som si prestudovala teoriu a na prax sa este len tesim niekedy koncom roka tak sa nehnevajte papa
    Vanilka, ak si necháš odpisy na koniec roka, môže sa Ti stať, že budeš mať hokej v celom účtovníctve. Je to široká problematika a je potrebné, aby si sa jej pokúsila venovať priebežne.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vanilka
    pri odpisovani automobilu sa jeho VC navysuje o naklady s nim suvisiace alebo nie ako napr.benzin, techn. kontrola, opravy atd poradte prosim
    vanilka , výdavky na nákup PHM , technickú kontr.MV, bežné pravy nemôžeš ponímať resp.chápať ako výdavky zvyšujúce OC...sú to bežné výdavky , ktoré účtuješ v JÚ do prevádzkovej réžie .

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Kúpili sme plynový ohrievač vzduchu na sušenie kobercov po vyčistení. Patrí do HIM. Na faktúre máme uvedené okrem ohrievača aj nejaké príslušenstvo ako termostat, konzola, kondenzačný uzáver, strešný nadstavec a podobne...

    Načítam si všetky sumy na fa a tak to zaradím do HIM? Topríslušenstvo beriem, že to bez toho nebude fungovať, tým pádom to zvyšuje obstarávaciu cenu ohrievača, ktorú použijem na odpisy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.