Zavrieť

Porady

Započítava sa odstupné v roku 1999 do dôchodku?

Započítava sa odstupné vyplatené pri ukončení pracovného pomeru v roku 1999 do osobného vymeriavacieho základu na dôchodok?
Naposledy upravil ivka70 : 20.01.21 at 04:26 Dôvod: cele v nazve
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Osobný VZ? Ten pojem zákon nepozná. Pozná ale OMB,resp. POMB. Ale mám pocit, že v tomto období sa z odstupného neplatili odvody. Takže ho nemáš vo VZ na dôchodok.
    Tak som našla zákon z r.94, a pocit bol správny, odvody sa z neho neplatili. Nezapočíta sa teda do dôchodku.
    Naposledy upravil Tweety : 19.01.21 at 19:24
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    annova Dakujem za rychlu odpoved, Osobný VZ som prevzala z vypisu do roku 2003 co mi predlozili. Nevies nahodou vtedy platny zakon o odvodoch? Google mi ho nechce prezradit.
    Tweety . Ale ak máš výpis, tak tam si to vieš skontrolovať,nie? Ale ak by sa platili, tak možno tiež boli maxima VZ.
    annova vypis mam, ale deravy ako reseto, chybaju tam dokonca zamestnavatelia, nesedia datumy, preto to ideme davat dokopy , zakon som nasla , ale platny od 12/99, potrebujem platny v 6/99, menilo sa to tam, ten z roku 1994 uz nebol platny, ale tiez mam dojem, ze tam neboli odvody..... Ak nieco najdes, prosim ta, daj to do spravy. Esteze niektore doklady sa nasli, firmy uz davno neexistuju.
    veronikasad V roku 1999 boli tri novelizacie, par.16 odst.2 som v nich nenasla upravovaný
    Tweety Doplnila som do odpovede, pozri si ju.
    Tweety Požiadaj SP o výpis z individ. účtu poistenca. Tam to zistíš.
    annova Mame aktualne vypisy zo SP, preto tam mame nahlasit, co je potreba doplnit. A ver, ze uz mam asi 5 dokladov. Snad to dame do poriadku, mame este cas.
      zbaliť
    annova dakujem za nasmerovanie, v platnej verzii na dobu od 1.4.1999 tam tento paragraf uz nieje, ale pomohlo mi to.
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp.../19990401.html

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tak som ti mrkla v starých VP ... v roku 1999 bol max VZ 24000 a poistné 1416- 1417 (to je 5,9%) zrejme aj s poistným na ID, nielen na SD.
    To len preprípad, ak by sa aj odstupné rátalo???? - tak aj tak len do 24 tis v tom mesiaci
    Naposledy upravil Katy a R : 20.01.21 at 10:32
    annova Dievcata, vsetkym vam velmi dakujem, kazda odpoved ma posunula o kusok dopredu, velke DIK.

    Započítava sa odstupné v roku 1999 do dôchodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.