Zavrieť

Porady

Pohladavka z roku 1999

Dobrý deň,
prosim o radu, ako postupovať s pohladavkou z roku 1999, už je to 10 rokov po splatnosti, uhradena nikdy nebude..je možne ju znakladovať aj z výnosovat, teda aby sa znulovala nejakým odpisom?
nejakým spôsobom aby sa nemusela ešte raz zdanovať? bola vo výnosoch v roku 1999 riadne zdanena..OP tvorene nebolo, a myslim aj keby som vytvorila tak len to výšky 75% a odpis pohladavky je možný iba ak je OP 100%.
Ved po 10 rokoch je to už aj premlčane..viete niekto postup?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    toto by aj mna zaujimalo, ako riesit taketo situacie....

    Ja mam napr. v jednej firme taky pripad ze z r. 2002 a 2007 boli zle poparovane uhrady faktur a na 311 mam zostatok ale skutocne pohladavka ziadna.... pri inventarizacii pochybela uctovnicka ked zle poparovala pohladavky
    co v takom pripade?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Silvia L. Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosim o radu, ako postupovať s pohladavkou z roku 1999, už je to 10 rokov po splatnosti, uhradena nikdy nebude..je možne ju znakladovať aj z výnosovat, teda aby sa znulovala nejakým odpisom?
    nejakým spôsobom aby sa nemusela ešte raz zdanovať? bola vo výnosoch v roku 1999 riadne zdanena..OP tvorene nebolo, a myslim aj keby som vytvorila tak len to výšky 75% a odpis pohladavky je možný iba ak je OP 100%.
    Ved po 10 rokoch je to už aj premlčane..viete niekto postup?
    dakujem
    nedaňový odpis.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Majka Pozri príspevok
    toto by aj mna zaujimalo, ako riesit taketo situacie....

    Ja mam napr. v jednej firme taky pripad ze z r. 2002 a 2007 boli zle poparovane uhrady faktur a na 311 mam zostatok ale skutocne pohladavka ziadna.... pri inventarizacii pochybela uctovnicka ked zle poparovala pohladavky
    co v takom pripade?
    ak to nevieš dodatočne vydokladovať a opraviť účtovanie, tak tiež iba nedaňový odpis.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    ked som dala vygenerovat zoznam pohladavok naratalo mi rozne FO z r. 2002 az 2008 ale nesedi to na hlavnu knihu k 1.1.2010 zostatok 311. Mozem zostatok kt. evidujem z 311 zuctovat ako nedanovy odpis? Nakolko neviem urcit ktore faktury boli zle sparovane ale skutocne pohladavka nie je ziadna...
    Naposledy upravil Majka : 04.03.11 at 19:57

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Majka Pozri príspevok
    ked som dala vygenerovat zoznam pohladavok naratalo mi rozne FO z r. 2002 az 2008 ale nesedi to na hlavnu knihu k 1.1.2010 zostatok 311. Mozem zostatok kt. evidujem z 311 zuctovat ako nedanovy odpis? Nakolko neviem urcit ktore faktury boli zle sparovane ale skutocne pohladavka nie je ziadna...
    mate s tym niekto skusenost? odpisovali ste tako pohladavky ked vam nesedela hlavna kniha s inventarizaciou...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mne sa vidí, že denne čítam otázky tohto typu druhu - len sa máličko mení rok.
    nechce sa mi veriť, že nedokážeš nájsť odpoveď.
    Inventúra a inventarizácia je predsa o tom, aby sa účty vyčistili.
    Ak máš spoľahlivú analytickú evidenciu, tak rozdiel zúčtuješ.
    Nevýhoda je, že na úkor daňovníka - prípadný náklad je pripoč.položka, výnos sa zasa musí zdaniť.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    KEJKA Pozri príspevok
    mne sa vidí, že denne čítam otázky tohto typu druhu - len sa máličko mení rok.
    nechce sa mi veriť, že nedokážeš nájsť odpoveď.
    Inventúra a inventarizácia je predsa o tom, aby sa účty vyčistili.
    Ak máš spoľahlivú analytickú evidenciu, tak rozdiel zúčtuješ.
    Nevýhoda je, že na úkor daňovníka - prípadný náklad je pripoč.položka, výnos sa zasa musí zdaniť.
    KEJKA ja s tebou suhlasim avsak som uz vyssie uviedla min.roky nie je moje uctovnictvo, tento rok som to prevzala a chcem to dat na poriadok, chcela som sa s Vami skusenejsimi poradit, firma vykazuje uz treti rok stratu, a do dalsieho uctovneho obdobia nechcem taha pohladavky kt. vobec neexistuju, preto ta moja otazka, ja mam svoje uctovnictva ktore uctujem niekolko rokov v poriadku, nikdy som taketo problemy nemala takze ani netusim ci vobec mozem zuctovat bez nejakeho rozhodnutia od odberatela a pod. len na zaklade mojho rozhodnuta ze v inventarizaciou neexistuje pohladavka ale v uctovnicte je evidovana suma za min. roky 4tis. eur.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    všetky svoje rozhodnutia si nechaj podpísať konateľom, ty predsa o tom nerozhoduješ.

    Pohladavka z roku 1999

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.