Zavrieť

Porady

Prílohy k priznaniu A

Zdravím, viem že sa tu už viackrát písalo na túto tému, ale mám konkrétnu otázku: Syn, v roku 2020 bol dobrovoľne nezamestnaný asi pol roka, platil si zdravotné poistenie, potom sa zamestnal. Prílohy k DP typu A : jasné že potvrdenie od zamestnávateľa, len neviem, či aj treba doložiť potvrdenie, že si platil ako samoplatca zdravotné poistenie .Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A ZP si dal do výdavkov? Nie je to daň.uznaný výdavok. Treba to z DP vyhodiť.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina Nie ešte som nepodával za neho DP, to má čas, len pre istotu sa pýtam. Takže len potvrdenie o príjme ked bol zamestnaný a to je všetko. Tweety ďakujem. A sumu nezdaniteľnej časti dám celú, alebo len časť, ktorú má na potvrdení o príjme? nerobievam DP typu A, tak som nejako pozabudol. Ďakujem moc.
    ivka70 celu, rocnu, ma na nu narok.
    lotina Moc ďakujem za stručné a jasné odpovede. Ďakujem
    vicktor Prosim doplnit pre lotinu, jej syna aj inych:
    moze si do vydavkov dat aj zrazenu dat z vkladov v bankach?
    pripadne co este ine?
    ivka70 Ide o zrazkovu dan, ktora sa povazuje za vysporiadanu, do DP sa nedava
    https://www.podnikajte.sk/dan-z-prijmov/zrazkova-dan
      zbaliť

    Prílohy k priznaniu A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.