Zavrieť

Porady

dovolenka pri zmluve na dobu určitú

V septembri 2019 som začala pracovať v jednej firme. Zmluvu som mala na rok. Prvé tri mesiace mi dovolenka pribúdala po dva dni za mesiac, za december mi nepribudla žiadna. V januárovej výplatnej páske ma prekvapilo, že som mala iba 2 dni novej dovolenky (čiže za rok 2020). Bolo mi to vysvetlené, že je to preto lebo mám zmluvu na dobu určitú. Za február mi pribudli ďalšie 2 dni a zrazu v marci sa mi objavilo 16,5 dňa. V auguste mi skončila zmluva a dali mi podpísať novú znovu len na jeden rok čiže do konca augusta tohto roku. A teraz mám na výplatnej páske za január 2021 znovu len 2 dni dovolenky. Je to v súlade so zákonom? Lebo je to divné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kým nemáš v kal.roku odpracovaných 60 dní, mzdový SW počíta len dovolenku za odpracované dni - za každých 21 odprac.dní 1/12 ročného nároku. Preto v mesiacoch január-február ti ukazuje nárok len za d va mesiace. Až v marci, keď už máš odpracovaných 60 dní, máš na páske uvedený nárok do skončenia prac.pomeru - teda za 01-08/2020.

    Postup zamestnávatela je v súlade so Zákonníkom práce
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wood Star Ďakujem za odpoveď. Toto platí teda len pre dobu určitú? Lebo kolegyne na dobu neurčitú majú na páske 25 dní dovolenky.
    veronikasad Zalezi od nastavenia mzdového SW, aj pri dobe urcitej môže byť už v januari uvedena na paske pomerna časť dovolenky. Ked vsak neodpracuje 60 dni a vyčerpá si viac dovolenky, preplatok musi vrátiť, co pri súčasných castych PN-kach byva niekedy problém.
    Wood Star Ďakujem.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Doba určitá alebo neurčitá nemajú nijaký vplyv na výpočet nároku na dovolenku. Podstatné je vedieť ročný zákonný nárok na D, potom odpracované a neodpracované dni na prípadné krátenie nároku. Takže pre presný výpočet si spočítaj odpracované dni, neodpracov. dni, začiatok PP a ukončenie doby určitej. Nárok sa posudzuje za každý rok zvlášť.
    Naposledy upravil Tweety : 04.02.21 at 16:40
    Wood Star Kolegyne, ktoré majú zmluvy na dobu neurčitú majú na páske 25 dní dovolenky, ja mám už spomínané 2 dni a jedna kolegyňa, ktorá má tiež len na dobu určitú má 1,5, lebo je mladšia. Odpracované dni máme všetky rovnako až na jednu zo starších kolegýň, ktorá si už stihla vybrať 3 dni dovolenky. Tak potom neviem v čom je rozdiel ak to nie je určitá/neurčitá doba.

    dovolenka pri zmluve na dobu určitú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.