Zavrieť

Porady

Da sa z bojlera napojit radiaror?

Ahojte,

momentalne prerabame a mam taku otazku - nakolko v dome nemame plyn, kurime drevom popripade elektrickymi konvektormi - ci je mozne v kupelni napojit na elektricky bojler jeden rebrikovy radiator?
Ide mi o to, ze sa mi nepozdava ten konvektor v kupelni (dpteraz sme to tak mali), hladam ine moznosti.
Da sa / neda sa, preco nie/alebo preco ano, co su pre a proti. A z coho sa to sklada take nieco spojazdnit.
Dakujem!
buchač Špekulovanie nad týmto problémom by som sa nezapodieval, neoplatí sa to a v konečnom dôsledku by to bolo drahšie ako kúpa nového konvektora alebo iného ohrievača.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Dá. Voda z neho sa však nevráti do bojlera. Púšťať teplú do odpadu je drahé. Kúpil by som elektrický radiátor a po dokončení prestavby ho predal. Ak to má byť trvalé riešenie a meníte aj podlahu tak v kúpeľni by som asi dal elektrické podlahové kúrenie. Najlepšie je samozrejme podlahové kúrenie a k tomu rebríkový radiátor s napojením na ústredné kúrenie.
    Naposledy upravil Taserda : 08.02.21 at 05:38
    janulka5595 Dakujem za odpoved. Malo to byt trvale riesenie, meni sa cela kupelna, vratane podlahy, ale v dome ustredne kurenie nemame, ani neplanujeme, preto som hladala inu alternativu.
    janulka5595 Dakujem, Ivka! Toto mi moc pomohlo, ani som nevedela ze take nieco existuje. :-) Idealne riesenie pre nas. Este raz vdaka...
    ivka70 Tie sa daju napojit aj samostatne na elektrinu alebo normalne bez elektrickej casti do obehu do ustredneho kurenia. A kedykolvek sa to da prerobit keby ste si to neskor s ustrednym kurenim rozmysleli.

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Určite sa to dá.
    Pri zapojení rozvodu teplej vody - cez "cirkulačku", používa sa to ak sú dlhé rozvody , aby vždy bola tepla voda pri baterii, bez odpúšťania vody. A tam do cirkulačnej vetvy(obrázok - zelená farba)je jedno aká trubka sa zapojí aj v tvare radiátora - podlahovej smyčky.
    zapojenie cirkulačky.png  

    Da sa z bojlera napojit radiaror?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.