Zavrieť

Porady

Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Pochváliť
zaujímalo by ma kedy toto usmernenie vyšlo myslím dátum
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
Anik
zaujímalo by ma kedy toto usmernenie vyšlo myslím dátum
na poslednej strane mas marec 2021
1 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Pochváliť
to som si nevšimla. Mohli ho vydať aj v apríli resp. v júni veď každí si spraví len jedno sám pre seba a teda má času čakať kým vydajú usmernenie o ktorom netušíš. Aj keď niektoré info už boli dávnejšie a dalo sa z toho niečo predvídať, ale jednoznačný gól je s tými paušalistami a s uvedenými odvodmi a zaujímavá je hlavne tab. 3 to musel vymyslieť génius.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Pochváliť
veronikasad
Anik
zaujímalo by ma kedy toto usmernenie vyšlo myslím dátum
na poslednej strane mas marec 2021
Veronika, Anička dnes to vyšlo.....je to čerstvé....https://www.financnasprava.sk/sk/dan...cke-usmernenia
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Pochváliť
veď len preto ma zaujímal ten dátum nie z iného dôvodu. Je to choré čo sa dá k tomu dodať.
Ďakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pochváliť
anik - niečo už dali aj skôr - v januári.. napr https://www.financnasprava.sk//_img/...PaU_2021_I.pdf
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Pochváliť
Katka ja viem veď sme už určite všetci aj niekoľko tých DP urobili. Aj tak to riešenie nie je také aby sme sa s tým vedeli stotožniť že je absolutne logické a pochopiteľné.
0 0
kompozit kompozit

kompozit je offline (nepripojený) kompozit

Pochváliť
Teda, naozaj dosť skoro vydali toto usmernenie. Zaujímalo by ma, koľko daňových priznaní bude treba prerábať!!!
Najviac ma dorazila táto veta z usmernenia: Daňovník musí sledovať, ktoré výdavky z oslobodeného plnenia uhrádza, pričom vzhľadom na to, že príspevok obdržal v súvislosti so svojou podnikateľskou činnosťou, mal by ho prednostne použiť na úhradu výdavkov súvisiacich so svojím podnikaním ... A na záver táto: Len v prípade, ak takéto výdavky daňovník nemá, je možné akceptovať použitie príspevku na osobnú potrebu daňovníka a nekrátenie daňových výdavkov.
Takže tá almužna nie je na živobytie živnostníka, ale je to súčasť príjmov, z ktorých platí dane a odvody! Nechutné...
1 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Pochváliť
Dobry den, bude to spravne zauctovane ak tu celu ciastku dotacie ktora mi prisla v roku 2020 zauctujem jednou sumou na konci roka cez ID ako storno výdavkov = ostatný VOZD , / Opatrenie č.2 / prijem dotacie som zauctovala ako PNZD a vydavky som vsetko uctovala do VOZD, a kedze neviem konkretne naco vsetko bola dotacia pouzita, takto tu celu ciastku stornujem z vydavkou.Dakujem za odpoved.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Pochváliť
Môžem sa spýtať, či idete už podaných "paušalistov" prerábať a podávať opravné DP, alebo postupovať v zmysle opatrenia až od 3.3.2021? je mi jasné, že to platí pre DP za rok 2020, ale na ten hulvátsky prístup nemám chuť pristúpiť....
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Pochváliť
ali8, aj ja som tak rozmýšľala, že 31.12.2020 dám storno výdavkov cez ID, konkrétne som dala -810 eur (toľko bol finančný príspevok za rok 2020) v položke zásoby (resp. nákup materiálu), pretože nájomné a odvody do ZP si SZČO platil z inej dotácie.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Pochváliť
Kristina27
ali8, aj ja som tak rozmýšľala, že 31.12.2020 dám storno výdavkov cez ID, konkrétne som dala -810 eur (toľko bol finančný príspevok za rok 2020) v položke zásoby (resp. nákup materiálu), pretože nájomné a odvody do ZP si SZČO platil z inej dotácie.
takto som to spravila ano ze celu ciastku som dala stornom do ostatnych vydavkov
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
Pochváliť
no a ked niekto nemá dostatočnú sumu v ostatných výdavkoch a bude mu tam svietiť mínusová čiastka?
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Pochváliť
kn-alka
no a ked niekto nemá dostatočnú sumu v ostatných výdavkoch a bude mu tam svietiť mínusová čiastka?
tak asi radsej dat storno nakup tovaru ked sa nakupovalo
0 0
kompozit kompozit

kompozit je offline (nepripojený) kompozit

Pochváliť
kn-alka
no a ked niekto nemá dostatočnú sumu v ostatných výdavkoch a bude mu tam svietiť mínusová čiastka?
Daňovník musí sledovať, ktoré výdavky z oslobodeného plnenia uhrádza ... :-)
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Pochváliť
kompozit
kn-alka
no a ked niekto nemá dostatočnú sumu v ostatných výdavkoch a bude mu tam svietiť mínusová čiastka?
Daňovník musí sledovať, ktoré výdavky z oslobodeného plnenia uhrádza ... :-)
Samozrejme, no ked robi úctovnictvo cudzej osobe na zaklade dokladov nevie na co presne boli pouzite ci?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pochváliť
Lubica3
Môžem sa spýtať, či idete už podaných "paušalistov" prerábať a podávať opravné DP, alebo postupovať v zmysle opatrenia až od 3.3.2021? je mi jasné, že to platí pre DP za rok 2020, ale na ten hulvátsky prístup nemám chuť pristúpiť....
... nuž ja napr nie - zachovala som " neutrálny vplyv" už podľa toho januárového usmernenia (ale to je malinká vzorka). - aj tu sme napr riešili
https://www.porada.sk/325161-prispev...ml#post3179641
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Pochváliť
Tie stornované poistné do SP sa dúfam budú započítavať do dôchodku.

"Znamená to, že tieto výdavky neznižujú základ dane daňovníka,
a preto vychádzajúc z obsahu poučenia na vyplnenie údaja pod tabuľkou č. 1 a príslušných riadkov PRÍLOHY č. 3
daňového priznania k DPFO, takéto poistné a príspevky sa v dotknutých častiach daňového priznania k DPFO typ
B neuvádza."
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pochváliť
Ester plus
Tie stornované poistné do SP sa dúfam budú započítavať do dôchodku.

"Znamená to, že tieto výdavky neznižujú základ dane daňovníka,
a preto vychádzajúc z obsahu poučenia na vyplnenie údaja pod tabuľkou č. 1 a príslušných riadkov PRÍLOHY č. 3
daňového priznania k DPFO, takéto poistné a príspevky sa v dotknutých častiach daňového priznania k DPFO typ
B neuvádza."
Prečo by sa nemali ? Veď SP platbu obdržala.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Pochváliť
Tiež si myslím, že by mali byť v DP uvedené skutočne uhradené odvody a ich vyňatie resp. použitie dotácie, uvádzam na r. 45, ako nedaňové výdavky. Súhlasíte s týmto postupom? ďakujem za reakciu, pekný deň
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.