Zavrieť

Porady

vypoved pocas neplateneho volna

Ahojte,
viete mi prosim poradit, ked je zamestnanec 4 mesiace na neplatenom volne je mozne s nim rozviazat pracovny pomer zo strany zamestnavatela? Chceme s nim skoncit PP nakolko nie je predpoklad ze sa vrati do prace a nakolko nam dlzi na poistnom ktore za neho platime vyse 1000,- Sk, len neviem ktorym sposobom to mozeme uskutocnit.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Podpísal dohodu so zamestnávateľom o neplatenom voľne? Ak nie, nie je to neplatené ale absencia. A to by už dôvod bol.

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    Vy ako zamestnávateľ dávate zamestnancovi súhlas s čerpaním neplateného voľna, takže mal by byť dohodnutý aj termín a spôsob vysporiadania zo zdravotnou poisťovňou - poistné za uvedené obdobie, ktoré zaňho musíte zaplatiť, by Vám mal zamestnanec celé uhradiť. Ale je to len vec dohody.
    Takže ak nebola podpísaná dohoda o čerp.nepl.voľna s presným vymedzeným časom, čo je ale chyba, treba zamestnanca písomne vyzvať aby nastúpil na výkon práce. Ak ani potom nenastúpi, treba postupovať ako pri absencii.
    Naposledy upravil Martinella : 20.09.06 at 06:35

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    zamestnávatel musí platit odvody pri neplatenom volne ,ale aby ich Vám vrátil mali ste to dohodnuť a tak mu dať neplatené voľno,výpoveď podla mňa len ked zrušíte jeho prac.miest

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    ivanaj
    Ahojte,
    viete mi prosim poradit, ked je zamestnanec 4 mesiace na neplatenom volne je mozne s nim rozviazat pracovny pomer zo strany zamestnavatela? Chceme s nim skoncit PP nakolko nie je predpoklad ze sa vrati do prace a nakolko nam dlzi na poistnom ktore za neho platime vyse 1000,- Sk, len neviem ktorym sposobom to mozeme uskutocnit.
    Dakujem
    ZP nezakazuje ukončiť PP so zamestnancom počas čerpania neplateného voľna žiadnou formou. Teda je možné skončiť dohodou alebo výpoveďou, v prípade výpovede však musíte mať výpovedný dôvod. To, že vám dlhuje 1000 SKK ako výpovedný dôvod nepostačuje.

    ivanaj je offline (nepripojený) ivanaj

    ivanaj
    Kedze som len prebrala veci po byvalej kolegyni , pozerala som sa do zlozky ale ziadnu dohodu pisomnu som nenasla . V pripade ze by to bola len ustna dohoda mozeme okamzite ho vyradit?
    S tymi peniazmi to este musim nejako prespekulovat, bud zaplati alebo to pojde na nase triko

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    ivanaj
    Kedze som len prebrala veci po byvalej kolegyni , pozerala som sa do zlozky ale ziadnu dohodu pisomnu som nenasla . V pripade ze by to bola len ustna dohoda mozeme okamzite ho vyradit?
    S tymi peniazmi to este musim nejako prespekulovat, bud zaplati alebo to pojde na nase triko
    Ak ale zamestnanec nemá záujem vrátiť sa do práce, stačí s ním uzavrieť dohodu o skončení PP. To je najjednoduchší aj najkratší spôsob.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    ivanaj
    A ked sa dotycnemu nemozeme dovolat, staci poslat skoncenie PP na dorucenku???
    Áno môžeš poslať aj poštou, najlepšie do vlastných rúk.

    ivanaj je offline (nepripojený) ivanaj

    ivanaj
    Chcem dotycneho odhlasit zo zdravotnej poistovne, nech uz za neho zbytocne neplatime, neviete aky kod tam ide v tomto pripade?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.