Zavrieť

Porady

DP 2020 a nulový príjem

Poprosím o radu.
V roku 2020 som nemal žiadny príjem, okrem nemocenskej a príspevkov z Prvej pomoci (aj Plus). Za november a december som zaplatil odvody do ZP a SP. Mám podávať DP?
Ďakujem
ivka70 podnikas? ci z akeho dovodu si platil odvody?
vat Som SZČO a do novembra som bol PN
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak naozaj nie sú zdaniteľné príjmy za celý rok 2020 - tak ja by som sa s DP vôbec neunúvala .
    Ale je to na tebe - tu máš presne, že kedy musíš podať DP.
    zze/2003-595/32
    vat Ďakujem za odpovede

    anka-s je offline (nepripojený) anka-s

    anka-s
    Pokial su prijmy do 2.207,10 EUR, tak nemas povinnost podat DP.
    Co sa podania v pripade straty tyka, je to tak vseliak.
    1) ak si si povedal, ze za rok 2020 si uplatnis pausalne vydaje, tak stratu nemozes vykazat, toboz nie z titulu zaplatenych odvodov - nemas podat DP
    2) ak si si povedal, ze za rok 2020 budes viest danovu evidenciu, alebo viest JU, tak sa do straty dostanes, kedze ZP a SP odvody budu tvoje vydavky. Otazka je, ci platnujes mat prijmy buduci rok a ci sa oplati vzniknutu stratu rozpocitat na 4 roky kvoli umorovaniu. Podla mna je to tak mala suma, ze skoda sa tym zapodievat a uspora na dani je zanedbatelna (mozno za vypracovane DP vysolis viac ako usetris). A hlavne - vydavky su neni potrebne, su dobrovolne. Pokial si nieco do vydavkov dat nechces, tak nemusis. Cize ak sa rozhodnes, ze nechces ZP a SP davat do vydavkov, tak mas prijmy nula, vydavky nula, ZD je nula a ziadna strata - z coho vyplyva, ze nemas povinnost podat danove priznanie.
    Podat danove priznanie kvoli strate nie je pre to, ze osoba je stratova, ale preto, ze ked niekto mal stratu, co stoji za povsimnutie a chce ju v buducich obdobiach umorovat, musi podat DP, aby spravca dane vedel z coho a preco vznikla.
    vat Vďaka
    vat A ešte mi napadlo. Ak nerobím DP, treba to niekde oznámiť? Na DÚ?

    DP 2020 a nulový príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.