Zavrieť

Porady

Rozdelenie majetku po rozvode ked len jeden z manzelov ma uver

Dobry den,

Aky je vyklad zakona v pripade, ze mame bezpodielove vlastnictvo bytu, pricom len ja (manzel) som napisany na uvery.

Pred manzelstvom som vlastnil byt na ktory som mal uver. V priebehu manzelstva som byt predal a kupil iny vacsi byt v inej casti mesta ktory sa stal bezpodielovym vlastnictvom mna a mojej manzelky. Uver bol stale vedeny na moje meno.

Akym sposobom sa teraz bude delit majetok kedze len ja platim uver?

Bude sa pri rozdelovani majetku brat do uvahy to, ze byt nie je splateny a tym padom, ze manzelka nema pravo na celu sumu bytu napriek tomu, ze ona nie je zodpovedna za tento uver?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Do delenia sa zapocitava aj uver aj nehnutelnost a este sa odpocitava to, co vlastnil niektory z manzelov pred manzelstvom (cize u teba hodnota povodneho bytu bez nesplatenej casti uveru nan).
    Urcite nezostane manzelke polovica nezatazeneho bytu a tebe polovica plus uver - jedine, ze by si sa tak chcel dohodnut.

    Rozdelenie majetku po rozvode ked len jeden z manzelov ma uver

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.