Zavrieť

Porady

skontroluje mi niekto výpočet NČZD na manželku či mám správne?

Zamestnanec si uplatňuje nčzd na manželku, ona pracovala do od 1.1.2020 potom bola dlhodobo na PN až do nástupu na materskú (materská nástup 3.6.2020) až do konca roka 2020. Dieťa sa narodilo 11.7.2020, takže splnenie podmienok je len za 5 mesiacov však? A do vlastného príjmu jej rátam: jej príjem zo zamestnania za prvé mesiace (čiastkový ZD z riadku 3 z potvrdenia o zdan.príjmoch ??), materskú a aj nemocenské dávky však? Urobím rozdiel medzi touto čiastkou a sumou 4035,84, správne?
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Na čarovné slovíčka si akosi zabudla...
olgaolga no začala som slovkom prosím, ale nepustilo ma to, vraj sú tieto slová tu zakázané
veronikasad Nazov temy má byť stručný a výstižný...napr.NCZD na manželku, zbytok treba napisat priamo v texte
olgaolga aha, dobre, tak nabudúce sa budem snažiť stručnejšie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Má nárok na uplatnenie NČZD za 5 mes. Vlastným príjmom je príjem znížený o odvody. Aj materské a nemocenské doň počítaš. Prípadne aj iné aj nezdaniteľnė príjmy.
    Naposledy upravil Tweety : 23.03.21 at 15:05
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    olgaolga a prečo tých 6 mesiacov? dieťa sa narodilo 11.7. čiže mesiace kde na začiatku boli splnené podmienky to je od 8-12 mes. nie?
    Tweety Tak, zle som ťukla.
    olgaolga Ďakujem :-)
    olgaolga A ešte otázočka..nárok na DB na dieťa má už aj v 7. mesiaci však !?
    Tweety Áno.
    olgaolga Super, ďakujem pekne
      zbaliť
    olgaolga Ďakujem vám :-)

    skontroluje mi niekto výpočet NČZD na manželku či mám správne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.