Zavrieť

Porady

MRP jednoduché účtovníctvo - peňažný denník základy

1.)Môj osobný vklad v banke priamo cez pokladňu v banke na Pod. Účet - - - > (42) je príjem z priebežných položiek alebo (19) ostatné nezdaniteľné príjmy (13) vklady dotácie výhry???

2.)Môj osobný vklad na môj Pod. Účet prevodom z môjho nepodnikateľského účtu v banke - dotácia na bankový účet neovp. ZD - - - > (42) je príjem z priebežných položiek alebo (19) ostatné nezdaniteľné príjmy???

3.)VZP - zdravotná poisťovňa - výdavok ovplyvňujúci ZD - - - > (24) platby do fondov???

4.)Prevod na môj nepodnikateľský bankový účet - Výdavok z účtu - osobná spotreba - výdavok neovp. ZD - - - > (39) výdavok osobná spotreba, alebo
(41)výdaj na priebežné položky???

5.)Poplatok za vedenie účtu-(39) ostatné neodčítateľné náklady?
Naposledy upravil Hudicek : 24.03.21 at 13:03
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Netrap sa s účtovníctvom, pouzi danovu evidenciu
Hudicek A aký program?
veronikasad MRP nepoznám, v ALFA+ sa dá robiť aj daňová evidencia. Pri nej posudzuješ len či sa jedná POZD alebo VOZD, netreba triediť ani prikladať k DP Účtovnú závierku ( Výkaz o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkoch)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    1) doklad o vklade si odloz pre seba (alebo ak ti netreba vyhod), netreba ho uctovat ak ide o osobny vklad a nie vklad napriklad hotovosti z pokladne, uctujes to ako 13. osobny vklad, ak by slo o vklad z pokladne, vtedy by sa to uctovalo cez priebezne polozky.
    2) detto 13, ziadne priebezne polozky ak nejde o prevody medzi podnikatelskymi pokladnami/uctami
    3) ano platby do fondov, urob si analytiku na ZP a SP, ak treba
    4) 34 osobná spotreba
    5) poplatok za vedenie PODNIKATELSKEHO UCTU - 29 VOZD -Služby ak nepodnikatelskeho tak sa o tom neuctuje...
    Hudicek Veľmi pekne ďakujem za odpoveď pomohlo mi to!

    MRP jednoduché účtovníctvo - peňažný denník základy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.