Zavrieť

Porady

okamžité skončenie PP a PN

zamestnanec si prevzal písomné okamžité ukončenie pracovného pomeru, momentálne je PN, ako ho odhlásiť zo soc. poisť.-odhláška a zdravotnej poisťovne (najprv ukončiť PN a potom kodom 2 K)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak DPN trvá , neodhlasuješ jej ukončenie. Odhlásiš ho len ako skončenie PP zamestnanca.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ajdinka vďaka
    Ajdinka Ešte mám otázočku: ked zamestnancovi bolo doručené okamžité skončenie PP a je stále DPN, doručil mi preukaz o trvaní DPN - mám to poslať na sociálnu poisťovnu alebo naspäť vrátiť zamestnancovi - resp. on už nie je náš zamestnanec
    Mila123 vráťte PN zamestnancovi ak je chorý v OL, ak začal PN v prac. pomere, vyplácate náhradu príjmu pri DPN iba dni trvania PPV, ..... a ZP určite odhláste kódom 2K, už nie je Váš zamestnanec......nenahlasujete ani kód 1O Z, lebo je na PN v ochrannej lehote? neuvádzate......predpokladám, že v OL nie je , a túto skutočnosť si bývalý zamestnanec nahlási sám.....
    Ajdinka na ZP som ho nahlásila kodom 1O Z lebo začal byť PN ešte v pracovnom pomere ale odhlasila iba kodom 2K
      zbaliť

    okamžité skončenie PP a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.