Zavrieť

Porady

Zápach z nového čalúnenia

Kúpil som nie lacné polohovacie kreslo,ktoré bolo ponúkané v koži.To som nechcel,a dal potiahnuť látkou.Kreslo ešte 3 mesiace po dodaní zapácha zrejme po lepidle ,ktoré sa použilo pri čalúnení...neviem.V podstate tam ani nemôžem sediet.Ďakujem za radu....
8 komentárov     zbaliť
buchač Tweety
Obráť sa na predajcu.
----------------------------
Hehehehe....a ten s tým čo má ?
On predal kreslo v koži a nie látkové...či ?
Akože reklamácia ?
==================
ivka70
To je dovod na reklamaciu, tak reklamuj.
--------------------------
Pochybujem, že by pochodil.
ivka70 Pokial ho tak kupil a nerobil to niekto po kupe na kolene, tak pochodi. Brani to riadnemu uzivaniu veci.
RadoslavM Kreslo potiahol látkou predajca...
Tweety Buchi, akosi si sa prerátal, hehe
RadoslavM Týmto príspevkom som skôr očakával nejakú skúsenosť od niekoho,či po čase ten zápach nezanikne.Formu reklamácie chcem riešiť až v poslednej rade.
buchač Tweety (Dnes 14:35) Buchi, akosi si sa prerátal, hehe
========================
Vidíš v pôvodnom texte niekde zmienku o tom, že čalúnenie urobil predajca ?
Lebo ja nie a reagoval som na prvotný príspevok....takže tvoje mudrovanie si nechaj pre svojho starého...
buchač RadoslavM (Dnes 14:24) Kreslo potiahol látkou predajca...
-------------------------------------------
RadoslavM (Dnes 14:40) Týmto príspevkom som skôr očakával nejakú skúsenosť od niekoho,či po čase ten zápach nezanikne.Formu reklamácie chcem riešiť až v poslednej rade.
============================
Potiahol predajca vo svojej réžii...alebo dal potiahnuť niekomu ?
Koža bola potiahnutá súknom ? Tak je ?
To čo za exota takáto myšlienka (nechcem použiť iný - vhodnejší výraz) napadla ?

Tri mesiace cítiť vraj (zrejme) lepidlo...???
No ja neviem...pracujem s kožou, čiže používam aj lepidlo. Síce to nie je veľmi veľké množstvo, no lepidlo cítiť tak cca hodinku...teda, pokiaľ nevyschne.
RadoslavM Ďakujem za reakcie,vlákno uzatváram.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

faro1 je offline (nepripojený) faro1

faro1
Lepidlo po takej dlhej dobe 3 mesiace nemôže zapáchať, už je suché a prchavé zložky sú odparené. Skôr by som povedal, že to zapácha molitan, resp.PUR pena použitá ako korpus. Ako vieme, koža nie je priedyšná a tam to nevadí, nie je cítiť zápach a výrobca a zákazníci s tým nemajú problém. Čiže v štandarde je polohovacie kreslo potiahnuté kožou,ale ty si chcel látkový poťah. V tomto prípade sa cez látkový poťah dostáva do okolia zápach a ako píšeš, nemôžeš v kresle sedieť, používať ho.Píšeš, že reklamácia je v poslednom rade, skôr sa pýtaš či ten zápach nezanikne..... Zanikne tak po roku aj dlhšom čase, keď aj po 3 mesiacoch nemôžeš v kresle sedieť.
8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
buchač Ako vieme, koža nie je priedyšná
==========================
Až na toto tvrdenie so všetkým súhlasím, koža je totiž priedušná.
ivka70 Zvlastna logika ..... koza prepusta vzduch ,aj dychat sa cez nu da, kozenka, napriklad, nie

Mozno pouzite lepidlo bolo na kozu a nie na tapacirung, ktory ste tam zamenili
buchač xc28pqr (Dnes 08:47) On písal "koža nie je priedyšná "
ty píšeš " koža je totiž priedušná"
vyšlo mi z toho, že vzduch cez kožu prejde , ale dýchať sa cez ňu nedá.
---------------------------------
Mne logicky vyšlo, že sa tomu nerozumieš...
======================
ivka70 (Dnes 09:17) Zvlastna logika ..... koza prepusta vzduch ,aj dychat sa cez nu da, kozenka, napriklad, nie
---------------------------------
Zvláštna logika...to od kedy je koženka koža ?
To ako keby som porovnával Trabant s Maybachom.
ivka70 ved to bol priklad, dnes mas rypavu?
RadoslavM Velmi pekne ďakujem za posledné príspevky,tiež som uvažoval tým smerom.
RadoslavM Ďakujem Faro1,takýto príspevok považujem za pre mňa najprínosnejší....Tovar bol kupovaný vo Viedni.3 mesiace som čakal na to kým mi vyrobia kreslo s látkou...budem kontaktovať predajcu,uvidíme čo navrhne...Ďakujem
RadoslavM No prešiel nejaký čas a zápach značne ubudol.
veronikasad Mám podobnú skusenost s klinovym molitanovym vankusom. Tiež smrdel po vybaleni zo sacku ako fras, nedal sa pouzivat. Dlho sa vetral na balkóne, trochu pomohol sprej na pohlcovanie pachov z DM drogérie
  zbaliť

Zápach z nového čalúnenia

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.