Zavrieť

Porady

Čo je vhodné poistiť, ak si beriem hypotéku?

Je vhodné zaberpečiť si krytie príjmu? Fin. poradca nam odporuca celkove poistenie prijmu, cize by sme platili cca 55 eur/mesacne/1osoba (hypo berieme dvaja, cize 110 eur). Uvazujeme nad poistenim smrti, smrti urazom a celkovou invaliditou. Je vhodne uzavriet aj poistenie pri PN kratkodobej, dlhodobej, chirurgickom zakroku, ciastocnej invalidite? Kde odporucate uzatvarat taketo poistenia, kde ich zbytocne nepreplatime a budu kryt dost oblasti? Kde si poistit nehnutelnost?
buchač Kde odporucate uzatvarat taketo poistenia, kde ich zbytocne nepreplatime a budu kryt dost oblasti?
Kde si poistit nehnutelnost?
==========================
Odhliadnúc od toho, že niekedy sú takéto poistenia zbytočné, tak je potrebné myslieť, že v určitých prípadoch k poisteniu ani len nedôjde....teda okrem toho proti smrti.
Druhá stránka je to, že na otázku sa v podstate nedá relevantne odpovedať.
Poistenie nehnuteľnosti jedine v Allianz.

Finančný poradca je v našich končinách niekto, kto na jedinca zvysoka serondí...ide mu len o províziu.
Výnimka je len v prípade, ak ide o poradcu - nejaká známosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    zdá sa mi to veľa, akú výšku úveru beriete ? pri 20.000 úvere z TB poistenie: smrť a plná invalidita - 3,66 €( Uniqa )
    buchač Len toľko ??? To odkiaľ máš ?
    Sa mi nejak nechce veriť...

    Ale tie kuwy poisťovacie nedajú ani za svet svoje info...len okamžite poistiť online alebo nechať kontakt a potom budú otravovať.
    hanelie Odo mňa , ale to vybavovala TB pri úvere ( žiadny finpor ) v 2014

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To si musite uvazit sami, ci sa vam oplati platit taku vysoku poistku a dobre si nastudujte aj to, co a za akych podmienok dostanete.
    My ked sme preratali, tak sme napr. PN nepoistovali, keby sme totiz tie peniaze len odkladali kazdy mesiac, tak by sme sa uz asi po 4 rokoch dostali na to, co by nam z poistky vyplatili pri PN, aj to by musela byt dlhodoba.
    Riziko je vzdy, ale na poistke zarobi hlavne poistovna a financny poradca, vy nikdy
    Neviem, kolko by ste mali vysku splatky, ale ak napr. 500 eur, co je dost, tak 20% z toho dat len za poistky je dost.

    d0k je offline (nepripojený) d0k

    d0k
    Zhodou okolnosti tiez berieme 2ja hypoteku - hlavny dlznik som ja pretoze mam asi 2,5 nasobny prijem. Poistenie je priamo z banky a tiez to je cca 55 eur (sa mi zda ze dokonca o nieco malo menej) a je tam smrt, invalidita a podobne a dokonca aj nehnutelnost. Zdalo sa mi to OK nakolko to nemuism vybavovat v dalsich instituciach a mat s tym "opletacky".

    Preco je v mojom pripade hlupost aby mala poistenie aj priatelka - pretoze ked ju vyhodia s roboty tak 6 mesiacov bude brat podporu, za tento cas si najde inu robotu.

    Co v pripade smrti - toto treba napisat uplne chladnokrvne - ak by som zomrel ja alebo priatelka tak nehnutelnost sa da predat aj s hypotekou a ist do mensieho, co moze platit aj 1 clovek. Ja mam aj toto "v baliku" ale tento druh poistenia mi pride najviac zbytocny. Este dodam - nemame deti, ak by sme mali tak by som to riesil zase inak.

    Nejake "invalidity" a podobne tiez velmi neriesim, nakolko mam kancelarsku robotu kde mi nic nehrozi, chodim pravidelne na lekarske prehliadky a poznam svoj zdravotny stav. Nesoferujem ako idiot. V nasom priade je vacsia pravdepodobnost ze nas unesu ufoni ako to, ze sa jednemu nieco stane. Opat by to boli ine kedy pracujem na stavne a podobne.

    Co je vhodne poistit musite vediet vy, nie my a nie finacny poradca.
    ivka70 ... nesoferujem ako idiot ... ono casto staci, ze idiot sedi v aute v protismere .... a nemusi to byt ani idiot, staci ,ze sa mu nieco stane ... a odnesie si to nevinny clovek v aute oproti ....

    a inak neverim ,ze ked by ste neskor mali deti, tak tu poistku budete menit ....to bude to posledne, na co budete mysliet
    buchač Preco je v mojom pripade hlupost
    Co v pripade smrti -
    Nejake "invalidity"
    =====================
    Budem ako vždy priamy.
    - Tvoje uvažovanie je prinajmenšom hlúpe.
    - Ak priateľku vyhodia z roboty, nikde nie je napísané, že si robotu aj nájde...
    - Že v prípade smrti sa dá nehnuteľnosť predať ?
    No šak hej...ale kde je napísané, že sa predá okamžite ? Čo dovtedy ? Nezabúdaš náhodou na právne aspekty po smrti ?
    - Takže "invalidity" neriešiš ? Hm...takých bolo už plno a ak prišlo k riešeniu, tak bolo neskoro.
    Poznáš svoj zdravotný stav, lebo chodíš na prehliadky ? Sorry, ale nedaj sa vysmiať.
    - Si fakt myslíš, že po kanceláriách choroby nechodia ? Že len na stavbe sa ti môže niečo prihodiť ?

    Ty musíš byť nejaký manager, účtovník alebo programátor...lebo inak si neviem vysvetliť takéto nerozumné uvažovanie.

    P.S.:
    Ak prídu deti...ani tie nedáš poistiť ?

    P.S.:
    Vždy ma dostanú vyjadrenia majiteľov nehnuteľností, ktorí si ju kúpili alebo postavili a po živelnej udalosti sa vyjadria na kameru ohľadom poistky, že nehnuteľnosť nemali poistenú.
    No nepochopím také konanie...

    Čo je vhodné poistiť, ak si beriem hypotéku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.