Zavrieť

Porady

V akej oblasti je vhodne začat podnikať s investovanim cca 3mil.sk?

Zdravim. Mam možnosť pôžičky cca tých 3mil. sk. Chcel by som začať podnikať ale neviem v akej oblasti, ktora je najvyhodnejsia? poradi mi niekto? Rozmyslal som nad otvorenim si asi dvoch-troch bufetov/rychle obcerstvenie. Obavam sa ze existuju aj lukrativnejsie oblasti, teda vyhodnejsie. Prosim o radu. Vopred dakujem
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Pochybujem, ze na zaklade tvojich strohych informacii ti niekto poradi.Predsa zalezi co vies, kde si a este mnohych inych veci. Keby to bolo take jednoduche tak by sme boli vsetci milionari.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
postav dom a predaj - prenajímaj
kúp byt ... a detto, máš stály príjem.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ani ten byt alebo dom na pozicku mi az taky dobry napad na zarobok nevychadza. Ked to vezmeme cistou matematikou, tak hypoteka na byt je ohranicena 30-timi rokami a to je 360 mesiacov. Ak si kupi v Blave byt trojizbovy / ak vobec?/ a prenajme ho za 16.000, .sk tak za tie roky dostane
5.760.000, .sk, predpokladajme, ze energie a tie ostatne smiesnosti budu len
5.000,- sk za mesiac / a to asi nebude pravda a este nic neopravil/ tak odratame 1.800.000,- sk a ostane nam 3.960.000,-, co nepokryje ani pozicku a jej uroky. Pravda, mame byt, ale pokial sa nechcem hrat na dobreho deduska, tak to na zarobok podla mna nie je. Je to sice samosplacajuci sa majetok, ale na ake dlhe obdobie? Samozrejme ak mam hotovost, nic lepsie ma nenapada.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Daniel007 Pozri príspevok
Zdravim. Mam možnosť pôžičky cca tých 3mil. sk. Chcel by som začať podnikať ale neviem v akej oblasti, ktora je najvyhodnejsia? poradi mi niekto? Rozmyslal som nad otvorenim si asi dvoch-troch bufetov/rychle obcerstvenie. Obavam sa ze existuju aj lukrativnejsie oblasti, teda vyhodnejsie. Prosim o radu. Vopred dakujem
1. Nemal by si sa pýtať, že aká oblasť je najvýhodnejšia. Skôr si uvedom v čom si dobrý, čo Ťa baví, v čom máš skúsenosti. Ty to vieš najlepšie.
Keď Ti niekto odporučí činnosť o ktorej nič nevieš, tak Ti to bude k ničomu, alebo sa napriek tomu do toho pustíš a pravdepobne sa popáliš (stratíš čas aj peniaze).

2. Poobzeraj sa kde si a aké máš možnosti. Či tam niečo nechýba (predaj, služby).

3. Na to, aby človek uspel, stačí poctivo robiť. Pravdaže si musí vybrať činnosť tak ako som už spomínal v bode 1 a 2. A nemusí prísť ani s nijakou originálnou novinkou. Poctivý prístup k práci a k ľuďom (ako ku klientom tak aj k zamestnancom) je v dnešnej dobe tak originálny, že až!

4. Vytrvalosť

5. Zdokonalovanie sa

6. Vytrvalosť

Otec mal tiež podnik, pár rokov to ťahal, ale nakoniec to vzdal. Ale som presvedčený, že sa v tom dá krásne podnikať. Len Ťa to musí baviť. Určite by som neotváral krčmu ani bufet, keď neznášam opilcov a ani reštauráciu keď nemám známosti medzi výpalníkmi. Ďaľšia vec je tá, že ak nemáš skúsenosti v tom, koľko sa toho ktorého tovaru predá, tak si v tvojom podniku viac zarobí personál (Ťa okradnú - pekne v tichosti). Ak tam nebudeš osobne robiť, tak tam budeš musieť pravidelne (nepravidelne) chodiť na kontroly a si veci pekne kontrolovať (počítať). A takéto kontroly vyprovokujú aj tých poctivcov k tomu, aby Ťa znenávideli... V tomto podnikaní (ako aj v iných) dosť záleží na tom, kto to predáva, varí, obsluhuje... Môžeš mať super zariadenie, super tovar, taniere, poháre, ale keď tam máš neochotných alebo chamtivých ľudí, tak to nebude fungovať. Keď si v meste, kde výpalníci nie sú a kde je väčšia nezamestnanosť, tak by si to mal trocha jednoduchšie - ale nezabúdaj nato, že je dobré sa pustiť do niečoho čo Ťa baví - budeš sa vedieť do toho viac vložiť celou svojou osobnosťou!
0 0
Daniel007 Daniel007

Daniel007 je offline (nepripojený) Daniel007

rozmylslal som nad otvorenim baru-diskoteky a tak....alebo aj nad rychlym obcerstvenim-kedze jest musi kazdy,jest sa bude stale))...proste chcem investovat a zamestnat ludi,ktory to budu riadit,neviem ale v akej sfere/oblasti...

a dalej ziadam o radu-kde najdem vsetky potrebne informacie ohladom povinnosti podnikatela (inak som este student)
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
No asi najhoršie je hrnúť sa do maloobchodu a gastronómie. Mne to pripadá asi ako najťažie. Ľudia rozmýšľajú vždy o bufetoch, reštauráciáach, obchodoch - to čo im príde atraktívne a čo majú každý deň na očiach. Je kopec možno jednoduchších, ale zastrčených oblastí podnikania v obchode aj službách.
Veď to zistíš, keď si začneš zariaďovať ten bar :-)
Budeš krútiť hlavou a rozmýšľať ako to tým tvojim dodávateľom ide.
0 0
Daniel007 Daniel007

Daniel007 je offline (nepripojený) Daniel007

mno jo ahm a ake su tie jednoduchsie oblasti?hmmm?
0 0
Daniel007 Daniel007

Daniel007 je offline (nepripojený) Daniel007

bastian....to co pises je vsetko pravda-som si too vedomy, ale som student a venovat sa tomu by my zabralo furu casu...preto sa pytam Vas na navrh konkretneho riesenia...na konkretnu oblast, kde by som sa tomu nemusel moc venovat, mozno raz dvakrat tyzdenne skontrolovat priebeh a tak....musim si asi najst nejaky zoznam alebo register podnikatelskych oblasti.)))mno jo zaciatky budu tazke...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Daniel007 Pozri príspevok
bastian....to co pises je vsetko pravda-som si too vedomy, ale som student a venovat sa tomu by my zabralo furu casu...preto sa pytam Vas na navrh konkretneho riesenia...na konkretnu oblast, kde by som sa tomu nemusel moc venovat, mozno raz dvakrat tyzdenne skontrolovat priebeh a tak....musim si asi najst nejaky zoznam alebo register podnikatelskych oblasti.)))mno jo zaciatky budu tazke...
Začiatky sú vždy ťažké. A vo všetkom. Potrebuješ si získať klientelu, potrebuješ sa dostať do povedomia... A až potom môžeš kontrolovať. Ja si myslím, že tie prvé kroky, najťažšie, neurobí za Teba nikto...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

falap Pozri príspevok
No asi najhoršie je hrnúť sa do maloobchodu a gastronómie. Mne to pripadá asi ako najťažie. Ľudia rozmýšľajú vždy o bufetoch, reštauráciáach, obchodoch - to čo im príde atraktívne a čo majú každý deň na očiach. Je kopec možno jednoduchších, ale zastrčených oblastí podnikania v obchode aj službách.
Veď to zistíš, keď si začneš zariaďovať ten bar :-)
Budeš krútiť hlavou a rozmýšľať ako to tým tvojim dodávateľom ide.
S tým zariaďovaním to nie je sranda. O tom sa tu už písalo. Jednak si hygiena povie svoje (nevyhnutnosti) a aby to aj vyzeralo pekne, tak tam bude treba vraziť poriadny balík. A keď rozmýšlaš tak, že zamestnáš ludí na všetko - aj na to, aby Ti to viedli, tak vedz, že Ty nakoniec na tom veľa nezarobíš.

Poznám jeden prípad, keď tu jeden otvoril bazár nábytku. Prenajal priestor, zamestnal ľudí - aj človeka, ktorý mal na starosti výkup a dovoz nábytku. Bol naozaj šikovný (porozprával mi o tom šofér čo im to nosil), vedel zjednávať jedna radosť. Niečo vyhliadol cez inzerát, zavolal, dohodol cenu a nakoniec si preto prišiel. Vtedy spustil: "Ježišmária toto je čo?! Kvôli tomuto som sem prišiel? Veď ste povedali, že to je v slušnom stave! Veď to je nepredajné.....!!! Nakoniec tam vytvoril takú atmosféru, že sa ľudia triasli a boli radi, že to od nich zoberie bez toho aby mu platili za odvoz." Napriek tomu ten bazár zatvoril majiteľ, lebo mu to išlo do mínusu. Ten zamestnaný výkupca si ale za ten čas zarobil celkom dobre a mohol si kúpiť nové parádne auto. Za nábytok čo bral od ľudí zadarmo, platil majiteľ bazáru (o ničom nevediac) jemu do vrecka. Pravdaže aj plat. Nakoniec mal slabé tržby a musel to zavrieť. Skončil s celkom pekným mínusom (nájom, plat zamestnancov, dopraava).
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
A to si vazne myslis, ze bufet je oblast, ktorej sa nemusis moc venovat? Musis mat znalostne predpoklady, je tam kopec hygienickych predpisov, pre ktrore musis mat aj vyhovujuce priestory, inak ti to neodsuhlasia, v oblasti dodavatelov si zase ja myslim, ze nie je problem, fura ich je aj seriozna , ale ak to aj spustis nejakym zlatym riadenim osudu, tak ak sa tomu nebudes venovat tak ti zamestnanci /ospravedlnujem sa tym , ktori sa opravnene urazia/ raz-dva zanechaju len tu trojmilionovu sekeru. Na druhej strane si myslim, ze pri serioznom vedeni a znalostiach oblast bufetov a rychlych obcerstveni je jedna z tych, ze pomerne z mala kapitalu sa da dost rychlo profitovat, pretoze jeho obratkovost je super. Samozrejme prva podmienka je velka akumulacia potencialnych klientov, cize vacsie mesto.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Daniel007 Pozri príspevok
bastian....to co pises je vsetko pravda-som si too vedomy, ale som student a venovat sa tomu by my zabralo furu casu...preto sa pytam Vas na navrh konkretneho riesenia...na konkretnu oblast, kde by som sa tomu nemusel moc venovat, mozno raz dvakrat tyzdenne skontrolovat priebeh a tak....musim si asi najst nejaky zoznam alebo register podnikatelskych oblasti.)))mno jo zaciatky budu tazke...
Ak chces kontrolovat svoju investiciu raz-dva razy do tyzdna, porad sa s ministrom Kalinakom. Ten udajne vlastni viac restauracii, ktore mu staci kontrolovat tak, ako si to predstavujes ty.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Keby si si chcel otvoriť ten bar, tak by si si musel objednať od svetiel, cez nábytok, svetelnej reklamy, ozvučenia, registačnej pokladnice, kuchyne, kávovaru, pohárov, účtovníčku, reklamu atď. atď.
Možno je lepšie robiť dodávateľa maloobchodníkom a prevádzkovateľom reštaurácií ako priamo toto podnikanie.

Ak tam chceš len raz za čas dozerať, tak sa na podnikanie rovno vykašli a poobzeraj sa po niečom medzi podnikaním a investovaním.
Trebárs rekreačné nehnuteľnosti chaty, apartmány a podobne. Alebo v Bratislave a väčších mestách, mimo rekreačných oblastí, aj apartmány na pár dní ako alternatíva k hotelu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Daniel007 Pozri príspevok
...kde by som sa tomu nemusel moc venovat, mozno raz dvakrat tyzdenne skontrolovat priebeh a tak.....)))mno jo zaciatky budu tazke...
Tak to si v pripade restauracie naozaj neviem predstavit.

Myslim, ze ak sa tomu "nechces moc venovat" tak mas iba dve moznosti:

1,) ak mas 3 mil, tak ich uloz do banky, a nebudes sa musiet venovat. Dostanes nejakych 3% za asi 6 % realnej inflacie a este ti to stat zdani ako vynos.

2.) potrebujes nie 3, mil ale 300 mil a nie v SKK ale EUR. Potom mozes rozbehnut nejaky developersky projekt, kde sa po troch rokoch tvrdej kazdodennej prace, ked uz to pobezi nechas nahradit skusenym managerom, ktoremu das 300 - 400 mesacne. Potom uz bude stacit dva ktat do tyzdna, a nebudes musiet nikam chodit, oni ta budu chodit k tebe domov informovat, ako sa to vyvija.

V tvojom pripade to vidim ale skor na tvrdu kazdodennu pracu + este trocha stastia, aby si o tie peneaze (ako mlady - neskuseny) neprisiel.

Zacal by som tym, co studujes.
Naposledy upravil misomiso : 27.10.07 at 15:25
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Daniel007, opýtam sa tak "materinsky"-a vie o Tvojich plánoch Tvoja mama?
Nesmej sa! To je vážna otázka, pokiaľ si nevyhral peniaze v lotétrii, ale si ich ideš prácne požičiavať, nie je to žiadna sranda! Poznám z môjho okolia 2 maminky, ktoré museli za synáčikov riešiť problémy podobného druhu, a to až tak, že jeden z nich narobil ako "podnikateľ" dlžoby za 1,5 mil. korún, mama musela predať dom, aby vyrovnala aspoň podstatnú časť dlhu...S tým fakt nie sú srandy. Si študent, hlava otvorená, všetko si dobre prerátaj a premysli. Nechoď do ničoho bezhlavo!
P.S.: mala som veľký sen-otvoriť a prevádzkovať si "sekáč". A keďže som mala aj stály PP, musela by som si najať na prácu predavačky v sekáči "niekoho". A vieš na čo som prišla? Bože, ako ja tú ženskú skontrolujem, môže si odviesť 1/2 tržieb do vlastného vrecka a kým to ja zbadám, bude v balíku. A podobné je to aj s tou reštauráciou alebo kaviarňou.
P.S.II: Klasické podnikanie je denno-denná drina a nie 2 hod. týždenne niekoho "len pozrieť"
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ja som raz mal moznost kupit RD v exekucii, kde vystahovali starych rodicov na ulicu potom, ako ich vnuk ukecal na rucenie domom na podnikanie.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

misomiso Pozri príspevok
Ja som raz mal moznost kupit RD v exekucii, kde vystahovali starych rodicov na ulicu potom, ako ich vnuk ukecal na rucenie domom na podnikanie.

Smutný príbeh...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Student a uver? Neuveritelne .
Naposledy upravil rickman : 27.10.07 at 15:49
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Veď práve. Ľudia s pravidelným príjmom majú problém dostať úver... a Ty ako študent máš možnosť? To si len myslíš že máš možnosť dostať úver, alebo Ti to už niekto aj sľúbil?

Inak takýmto zmýšľaním tu asi nahneváš (alebo rozosmeješ) ľudí, čo naozaj podnikajú. Fakt to je choré si myslieť, že na seriózne podnikanie stačia peniaze.

Otvorím podnik, zamestnám ľudí a peniaze sa budú valiť - tak?

Jedna vec mi ale neide do hlavy - ako Ťa to napadlo, že budeš podnikať ale sa tomu nebudeš naozaj venovať? Veď keď niečo naozaj chcem, tak sa do toho normálne seriózne pustím.

Akože si požičiaš peniaze (vážna vec) a tie vrazíš do niečoho, čomu sa budeš venovať okrajovo a naplno sa budeš zaoberať niečím úplne iným? Divné...
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

Daniel007 Pozri príspevok
bastian....to co pises je vsetko pravda-som si too vedomy, ale som student a venovat sa tomu by my zabralo furu casu...preto sa pytam Vas na navrh konkretneho riesenia...na konkretnu oblast, kde by som sa tomu nemusel moc venovat, mozno raz dvakrat tyzdenne skontrolovat priebeh a tak....musim si asi najst nejaky zoznam alebo register podnikatelskych oblasti.)))mno jo zaciatky budu tazke...
Myslím, že ak chce niekto začať podnikať tak, že podnikaniu chce venovať minimum času a zarobiť z podnikania chce maximum peňazí, tak by asi ani nemal začínať - aby ho po krátkom čase nečakalo sklamanie.
Dobrý podnikateľ musí svojmu biznisu venovať maximum času, ak chce mať maximálny efekt.
Začiatky takmer vždy bývajú ťažké a takmer vždy zaberajú fúúúúúúúúúúúúúru času.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať