Zavrieť

Porady

V akej oblasti je vhodne začat podnikať s investovanim cca 3mil.sk?

Zdravim. Mam možnosť pôžičky cca tých 3mil. sk. Chcel by som začať podnikať ale neviem v akej oblasti, ktora je najvyhodnejsia? poradi mi niekto? Rozmyslal som nad otvorenim si asi dvoch-troch bufetov/rychle obcerstvenie. Obavam sa ze existuju aj lukrativnejsie oblasti, teda vyhodnejsie. Prosim o radu. Vopred dakujem
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
falap Pozri príspevok
no to asi nie je to vysnivane eldorado bez roboty, ked pridem len sem tam na to dohliadnut :-)

prerobit sa da podla mna na vsetkom.
No kazdopadne su vase rozbory zaujimave, ale myslite si ze to ten bohaty student s nedostatkom casu vyuzije?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
som prisiel o osmej dnes ci uz vlastne vcera zo skoly a pred pol hodinkou som dobalil balicky ja sa uskromnim na zaciatok aj s malym eshopom. Takze Daniel007 az take izy to nebude ako si predstavujes ale zarobit sa da
0 0
xBORISx xBORISx

xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

A aky e shop mas? S akym tovarom?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
to by bola reklama
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

padro Pozri príspevok
to by bola reklama
Keď napíšeš s čím podnikáš, tak to nebude reklama. Iba keby si rovno hodil názov firmy (alebo kontakt).
Asi skôr chceš zostať v utajení (čo všetci pochopia).
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
elektronika, ale trochu specialne nieco takze nechcem velmi prezradzat
0 0
Eclipseee Eclipseee

Eclipseee je offline (nepripojený) Eclipseee

Otvorím podnik, zamestnám ľudí a peniaze sa budú valiť - tak?

V takom pripade by sme chceli podnikat asi vsetci
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Daniel007 Pozri príspevok
Zdravim. Mam možnosť pôžičky cca tých 3mil. sk. Chcel by som začať podnikať ale neviem v akej oblasti, ktora je najvyhodnejsia? poradi mi niekto? Rozmyslal som nad otvorenim si asi dvoch-troch bufetov/rychle obcerstvenie. Obavam sa ze existuju aj lukrativnejsie oblasti, teda vyhodnejsie. Prosim o radu. Vopred dakujem
Daniel, napíš akým smerom si sa vybral a ako to ide...
Dúfam, že si neoľutoval, že si sem napísal o svojich (diabolských) plánoch.
0 0
zolik2001 zolik2001

zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

V tomto s tebou nesuhlasim
Matematicky si pocital dobre ale zabudol si na jednu vec a to ze nehnutelnost ziskava na hodnote...ano starne ale ceny za byty idu hore. ak vezmes tri miliony kupis jednotky a das do prenajmu. prenajom ti bude stacit na zaplatenie splatky....ano ratal si tam aj ze budes musiet nieco opravit ale kazdym rokom budes mat z bytu 8-12% zisk na hodnote bytu ktore ti nik nevezme ( napr ak kupis byt v BA) ja sam so tak urobil kupil som dva byty a prvy rok to nieje boh vie co ale zisk zacinas mat tak po2-3 rokoch.
Este jedna vec pred dvomi rokmi som mal kupit byt v KE pekna dvojka blizko centra cena z 870 000 na 820 000sk. pozri si teraz ceny za byty v Ke na severe. A to su iba dva roky, kamarat nehnutelnosti to je jeden z najl bussines aky je chce to vsak cas. (by ma zaujimalo co chces v byte opravovat za 1 800 000sk) ja som vyrastal v dome a tolko sme neprerabali za 1800 000sk

Ale dufam ze uz si nasiel co chces robit toto je iba moj nazor

tetrisss Pozri príspevok
Ani ten byt alebo dom na pozicku mi az taky dobry napad na zarobok nevychadza. Ked to vezmeme cistou matematikou, tak hypoteka na byt je ohranicena 30-timi rokami a to je 360 mesiacov. Ak si kupi v Blave byt trojizbovy / ak vobec?/ a prenajme ho za 16.000, .sk tak za tie roky dostane
5.760.000, .sk, predpokladajme, ze energie a tie ostatne smiesnosti budu len
5.000,- sk za mesiac / a to asi nebude pravda a este nic neopravil/ tak odratame 1.800.000,- sk a ostane nam 3.960.000,-, co nepokryje ani pozicku a jej uroky. Pravda, mame byt, ale pokial sa nechcem hrat na dobreho deduska, tak to na zarobok podla mna nie je. Je to sice samosplacajuci sa majetok, ale na ake dlhe obdobie? Samozrejme ak mam hotovost, nic lepsie ma nenapada.
0 0
zolik2001 zolik2001

zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

Ja som chcel len tolko zijem v UK (uz nie dlho dufam)
Ako si spominal ten priemer a 9% vynos rocne suhlasim s tebou.
Ludia si neuvedomuju ze s kupo nehnutelnosti ich ziska nieje len to za kolko ho prenajmu ale aj to o kolko ide rocne ta nehnutelnost hore.
V uk stoja byty v £ ako u nas v SK.....(obrazne)
Rocne idu ceny hore 10-15% a minuly rok za iste casove obdobie isli ceny dole o 5% na dva tri mesiace (ono sa to potom upravili s5) a uz bol z toho kolaps.
Ak som tak sa ospravedlnujem iba som sa chcel vyjadrit




falap Pozri príspevok
môžem použiť podobný argument, že celkom slepá investícia vždy do 30 "najvýznamnejších" verejných spoločností z USA za viac ako 100 rokov priniesla dlhodobý výnos cez 9% p.a.

Ide o najstarší sledovaný akciový index (barometer trhu) pozostávajúci vždy z 30 US veľkých podnikov. Nevyberám na základe analýzy, ale len takto naslepo investujem do (značne skresleného) priemeru trhu.

Blbé je, že za tých 100 rokov bola veľká hospodárska kríza, 2 svetové vojny, menšie recesie. Čiže v určitých obdobiach skevelé, inokedy hrozné, niekedy niekoľko rokov prešľapovania na mieste a tých 9 celá niečo je priemer.

Nehnuteľnosti vo svete aj klesajú aj stúpajú aj stagnujú. My sme mladý a rastúci trh, takže zatiaľ (pri dobrom výbere nehnuteľnosti) žiadne obavy. Ale čím viac to bude rásť, tým to bude riskantnejšie.
A to sú len obavy z prehriatia realitného trhu a vytvorenia bubliny. Nehovoríme o rizikách ako:
- postavia mi vedľa domu diaľnicu
- vyschne termálny prameň pri mojej chate
- do vchodu v bytovke sa nasťahujú díleri drog
- zatvoria v našom meste fabriku
- v tatrách nebude 3 roky snežiť

atď. atď.

Ja vidím výhody domácich nehnuteľností takto:
- vyznajú sa v nich aj bežní ľudia
- nešpekuluje sa s nimi na burze, čiže ceny nelietaju sem a tam behom dní a týždňov
- z rovnakého dôvodu nevidím každý deň vývoj cen môjho bytu na internete ako v prípade akcií (to má veľmi zlý psychologický dopad)
- absencia menového rizika (kurzové straty)
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Práve v UK je momentálne slušný prepad. Žiadne aktívum nemôže rásť dlhodobo 10-15% p.a. bez následkov.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/7118336.stm

tu je dlhodobejší graf:
http://www.housepricecrash.co.uk/gra...ouse-price.php
je tam vidieť, že rasty striedajú poklesy. A ten posledný rast bol mohutný, tak asi aj pád bude hlboký.
Naposledy upravil Filip Glasa : 30.01.08 at 10:02
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať