Zavrieť

Porady

Dohodar a prestavka

Dobrý deň, mám otázku, robím tiež na dohodu zatiaľ a keď mám prestavku 30 minút tak si ju napíšem a viem že sa mi neráta do odpracovaných hodín, ale asi 8x som robil bez prestávky cca.7-8 hodín a zapísal som si že som robil bez prestávky, Šéfka mi povedala, že aj tak mi tých 30 minút zarátajú a vezmú vlastne odpracovane hodiny ,chcem sa opýtať majú na to právo???
13 komentárov     zbaliť
veronikasad Aka dohoda?
Zefo76 Dohoda o pracovnej činnosti na 10 hodín týždenne
veronikasad a skutočne odrobíš ?
Zefo76 6-8 hodín je to individuálne, keď mám čas prestávku si urobím, ale asi 8x v mesiaci som vôbec nestíhal, tak som si napísal že som robil bez prestávky a mi povedali že aj tak mi tých 30 minút neuznaju
veronikasad a kde sa chceš sťažovať - na lampárni ? Keď ty aj zamestnávatel hrubo porušujete Zákonník práce ... Len dzfam že ešte pritom nie si evidovaný na UP ako uchádzač o zamestnanie ...
Zefo76 ????????????ako vidím normálnej odpovede sa tu nedočkám,prvý mesiac som na dohodu a po mesiaci budem na normálny tpp.. na up nie som ...chcel som len vedieť keď som zatiaľ len dohodár,či môžu stiahnuť prestávku keď ju nemám...
veronikasad ako ti vyplatia zbytok mzdy, keď môžeš odrobiť len 10 hod.týždenne ? "Keš" alebo formou odmeny ?
vicktor zefo: normálnej odpovede sa tu nedočkám
Clovece, ale ty si nenapisal normalnu otazku. Az dodatocne ze 10 hodin tyzdenne. Takze 2 hodiny denne, a nestihnes to spravit za 8 hodin...
Prestavka je povinna aj pre zamestnavatela, ale ako to vykazuje, ked svindluje, to je uz ina parketa.
Nemas sa ako opriet o nejake pravidla, ked na papieri je vsetko v poriadku.
veronikasad victor, nepochopil si - 2 hodiny legálne a zbytok ? Určite tie ďalšie hodiny nerobí to, čo nestihol urobiť za dve hodiny.
Zefo76 Asi na účet ,pýtali si moje číslo účtu...veď ja neviem ako to chodí, preto sa tu informujem...mesiac som vraj na dohodu a potom normálne ma tpp...
veronikasad Zbytočne si sa do mňa obul, to s čím si suhlasil je čierna práca a v prípade kontroly Inšpektorátu práce čaká zamestnávatela mastná pokuta.
Pozri do dohody ako máš stanovenú odmenu. Ak tam máš len nejaku sumu za odpracované hodiny, tak v prípade neseriozneho zamestnávatela ti zbytok nevyplatí nič.
Či ti prestávky ktoré si odpracoval preplatí alebo nie záleží len na dobrej voli a dohode so šéfkou.
Zefo76 Ja som sa do nikoho neobul a keď to tak vyznelo tak sa ospravedlňujem, tiež sa mi nepáčí ako sa ku mne v tej firme chovajú, som bol prijatý na inú pozíciu ako momentálne vykonávam...ďakujem vám veľmi pekne za info a ešte raz sa ospravedlňujem ak to ináč vyznelo ,prajem vám pekný zbytok dňa...
veronikasad skús sa informovať u "starších" kolegov, ktorí tiež prvý mesiac pracovali na dohodu, ako mali vyplatenú odmenu. Ak boli problémy, pracovnú zmluvu ani neuzatváraj, hladaj si inú prácu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Prestavka v praci je povinna najneskor po 6 hodinach prace aspon 30 minut.
    Co cez prestavku robis, je tvoja vec, ale zamestnavatel ju musi vykazat.
    Nemozes pracovat bez prestavky 8 hodin.
    Nabuduce si tu prestavku pekne sprav a oddychuj.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zefo76 Veď to viem ,mám normálne prestávku ale asi 8x sa stalo že som robil bez prestávky proste som nestíhal, a chcú mi aj tak 30 minút stiahnuť, že som ju mal...a ja mám dohodu na 10 hodín týždenne...podľa mňa nemajú právo ma nútiť do prestávky keď nechcem a nestíham keď som tam vlastne oficiálne každý deň len 2 hodiny.
    sito Robíš na výkon? Ak áno a nestíhaš ... Však ti to ivka napísala " Co cez prestavku robis, je tvoja vec, "

    Teda neodpočívaš 1/2 hod. Stíhaš, aby si nebol postihnutý za nestíhanie, že?
    veronikasad Marcel, oficialne, podla dohody, robí 2 hod. denne ...
      zbaliť
    ivka70 22.06.21 15:10 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.