Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo so študentom

Dobrý deň, skúsim sa spýtať aj tu. Ak centrum voľného času organizuje denne tábory , v ktorých má animátorov 16-17 ročných. Môže s nimi uzatvoriť PZ alebo radsej zmluvu o dielo? Co by bolo najvhodnejsie aby sa nemuselo prihlasovať do SP a ZP. odmeny su nizke a tabor je iba 5 dní. Vopred ďakujem za odpoved.
8 komentárov     zbaliť
ivka70 a ake dielo studenti budu vytvarat?
Preco s nimi neuzavriete Dohodu o brigadnickej praci studenta s odvodovou vynimkou?
mayab ved to, ze ziadne dielo. budu vykonavat animacne aktivity,hry sutaže,vylety s detmi... Ak by išlo o Dohodu o brigadnickej praci...tam treba nahlasovať na SP,že? ide tu o to ci možu mať PZ? tyzdenný zarobok 100€, nič ine. aby to bolo proste co najjednoduchsie,pretože každý týžden su iní animátori.
veronikasad DoBPS (aj bez odvodovej výnimky, ak ju ma student uplatnenu u ineho zamestnavatela) je pre CVC vyhodnejsia ako PZ, lebo z prac.zmluvy plati aj zdravotné poistenie.
ivka70 Pri pracovnej zmluve treba davat pozor na minimalnu mzdu. Cize zavisi od poctu hodin, ktore odpracuju, ci je 100 eur dost alebo nie. Lepsie je definovat hodinovu mzdu. Aj pri dohode.
mayab PZ-som myslela príkaznu zmluvu. soričko.
Mila123 ako ste riešili animátorov v predchádzajúcich rokoch?
mayab som nova,ale pozerala som,že minuly rok mali zmluvu o dielo
Mila123 teda ak sa dá použiť autorský zákon, tak by som išla tým smerom, pretože pri zmluvách či dohodách podľa ZP musíte rešpektovať minimálnu mzdu 3,58/ € / hod.,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zmluva o dielo so študentom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.