Zavrieť

Porady

Murovana kupelna - dvere bez prekladu

Dobry den, byvam v panelaku a robim rekonstrukcie kupelne (umakart prec a murovane priecky po 2-och stranach). Murar postavil 2 steny, v jednej z nich nechal otvor pre dvere ale nepouzil preklad ani nic ine. Ked som sa na to spytala povedal, ze tehly (10cm termalica) zlepil penou a ze to uplne staci. Je to tak? Alebo to treba doriesit? Dakujem
7 komentárov     zbaliť
misoft Aha - takže to súvisí aj s tým https://www.porada.sk/t328258-presun...ml#post3202443
Ozaj - papierovo to máš v poriadku? A čo takto statický posudok?
BTW: zlepil PENOU? Pokiaľ budú zárubne - možno vydrží, ale pena (nevieme aká) sa nepoužíva na lepenie, ale na utesnenie, na lepenie sa používajú stavebné lepidlá https://www.onlinestavba.sk/lepidla-porobeton/2704.
11Lucia Je to murovanie na sucho s PU penou. A ano, prerabku som ohlasila. Potrebujem poradit co s tym. Ci mu to dat zburat a opravit, ci vyrezat tehly na preklad ci nejako spevnit. Netusim ake su moznosti.
Chobot Pokiaľ nezasahuje do nosných konštrukcií, tak nepotrebuje statický posudok. Na rekonštrukciu kúpeľne v pohode stačí ohlásenie stavby.
jslancik Duško, ty by si už radšej nemal radiť asi v žiadnej sekcii (spolu s kolegom Jurajom). PUR pena sa používa na lepenie, dokonca celé domy sa stavajú nie na lepidlo, ale na penu. už pár rokov.
buchač jslancik (Dnes 18:24) Duško, ty by si už radšej nemal radiť asi v žiadnej sekcii (spolu s kolegom Jurajom).
====================
OT

...a kde tu ja radím ?
Respektíve...kde ja už vôbec radím ? Ja si len tak trochu zakomentujem, urvem kde tu poznámku a fertig.
Veď ja (a to si priznám) už dosť dlho len podyebujem...veď toto (akože Porada) by sa dalo nazvať v konečnom dôsledku úplne inak.

...a ozaj...nevšimol si si, že som už Dušana pár krát zdrbal za jeho fakt vyslovene drísty ?
--------------------------------
Ako som už nie raz spomínal, môj údiv si zaslúžia také otázky...akože "na telo".
Nekompletné, neúplné, od veci, ...niečo ako toto tu.
https://www.porada.sk/t328265-nenabija-mi-notebook.html
misoft Ďuri - ty vieš robiť nože - do toho TI NEKAFREM - v tom si odborník. Ale v počítačoch sa vyznáš asi tak, ako koza senu. Ty vieš akurát zapnúť, vygúgliť... ale vo vnútornostiach PC a NB si sa nehrabal.
Ja som pomohol dvom poraďákom s ich problémami s PC. Menovať ich nebudem, ale zatiaľ nič nereklamovali .
vlado 33 Buchy, my všetci vieme, že tu iba zadrbávaš. Keď ti niekto protirečí, píšeš blbé SS.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Je to v pohode. To je len obyčajná priečka, ktorá je ukončená pod stropom. Tam preklad nie je nevyhnutne potrebný, lebo na otvor netlačí žiadna sila, okrem samotných tehál.

    Mne pred 20 rokmi tiež robili kúpeľňu z porfixu a nedával sa preklad nad dvere (70 cm). Držalo to 17 rokov a možno to drží doteraz, pokiaľ to nový majiteľ ešte neprerobil.

    A čoraz častejšie sa používa na lepenie tehál a pórobetónu PUR pena.
    11Lucia Ďakujem
    vlado 33 Tak ako píše Chobot. Nevzniká žiaden tlak na zárubňu, nemusí byť preklad.

    Murovana kupelna - dvere bez prekladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.