Zavrieť

Porady

PN, pracovný úraz.

Tak laicky, mal som prac uraz. Bolo mi povedane, že PN vyjde na rovnako ako keby som bol v práci, že prijem budem mať rovnaky. ano tušim rozdeli sa na dve časti. Moja otázka znie to sa ráta aj víkend do príjmu? NIekto vraví, že sa oplatí marodovať. Moja výplata je 600e v čistom.
Naposledy upravil ivka70 : 23.08.21 at 10:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    okrem "normálnej" dávky, čo sa bežne platí pri DPN , máš nárok aj na úrazový príplatok
    pozri tu: https://www.socpoist.sk/urazovy-priplatok/1297s.
    No a v prípade úrazu je podľa mňa zbytočné špiritizovať, či sa "oplatí marodovať". jednoducho sa lieč a basta. tak dlho, ako bude treba. Lekári ti určite zbytočne nebudú predlžovať DPN ...
    Aj nemocenské, aj úrazový príplatok sa vždy platia za kalendárne dni. (čiže 30, resp 31 mesačne )
    bertik2222 no ak by soms a citil, lepšie šiel by som hned do práce. ale myslim či sa dať vypisať v piatok alebo ešteostat doma sob, nedelu či sa to zohladni v prijme.
    Katy a R však píšem, že kalendárne - tak je lepšie dať sa "uschopniť" až od pondelka, nie od soboty (ak to lekár urobí)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.