Zavrieť

Porady

Presun auta z s.r.o. do novej s.r.o - ten istý konateľ

Dobrý deň, prosím o radu, manžel má s.r.o ,stavebná činnosť, kde je jediným konateľom, avšak spoločníci sú dvaja. Manžel si chce otvoriť aj vlastnú s.r.o., taktiež stavebná činnosť, kde bude figurovať už len on. Spoločník o chod firmy veľmi nejaví záujem. Otázka znie, ako je to s prevodom majetku - konkrétne aút, osobné, aj nákladné, či stačí napríklad darovacia zmluva, alebo kúpa/predaj áut, zaujíma ma to aj z hľadiska DPH. Niektoré autá sú už splatené, ešte sa odpisujú, niektoré sú ešte v leasingu. Prípadne uvažujeme, že nová s.r.o. bude na mňa ako manželku. Ešte podotázka, môžeme si navzájom fakturovať stavebné práce? Ak by bol vo firme on, alebo aj ja.
Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
Mila123 k fa medzi vami (manželmi) musíte mať každý samostatne, každý jeden rok vypracovanú TD..... a k prevodom áut - konateľ si ide predať auto z firmy (darovať) ???? neuvádzate , že je spoločníkom, uvádzate , že je konateľom.....spresnite info
zuzjom84 Upresním.. Manžel je v aktuálnej s.r.o. väčšinový spoločník (2/3) a zároveň jediný konateľ. V novej firme chce byť už sám. Nevieme, akým spôsobom môžeme postupne previesť majetok z terajšej firmy na novú. Ešte otázka k tej fakturácii medzi nami manželmi, čo ste mysleli skratkou TD?
Mila123 TD = transférová dokumentácia
ivka70 Nie je jednoduchšie tu 1/3 od spoločníka nejaviaceho záujem o chod firmy, odkúpiť?
zuzjom84 Nie, sú tam aj iné dôvody, ktoré nebudem rozvádzať, prečo chceme úplne novú firmu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    radsej by som komunikovala s druhym spolocnikom a predaj do novej sro za transferove ceny (to kvoli zakonu o dani z prijmu)

    a pozor na darovanie - druhy spolocnik by to mohol oznacit ako tunelovanie firmy a domahat sa nahrady skody

    Presun auta z s.r.o. do novej s.r.o - ten istý konateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.