Zavrieť

Porady

Ešte čo sa týka čísla faktúry s nulami na začiatku...

Možno hlúpa otázka, ale ak je napr. faktúra č. 0085462, je potrebné zadávať do kontrolného výkazu aj tie nuly na začiatku?
Vopred vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ano aj keby tam boli akekolvek znaky napr. #)([]~ tak tam musia byt ... len medzery sa vypustaju ... je to tusim uvedene v pouceni ku KV
    tigy Vďaka

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Do KV sa zadávajú všetky znaky.
    Ak je č fakt. napr. FV-04.08./2021, tak presne takto to aj do KV zadáš.
    Do VS ale zadávaš už iba samotné číslice bez núl na začiatku. Ak by VS nebol na fakt. uvedený, tak dám 4082021.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Údaje do kontrolného výkazu načítaš v účtovníctve jedným tlačítkom "načítať data", potom prevedieš do počítača xml a odtiaľ do tlačiva na fin správe. tie údaje musia byť identické takže čo natypuješ to sa prenáša
    Nandrolon Ja som písal o tom, ako sa faktúry z papierovej podoby zapíšu do účtovníctva kvôli ich úhrade a zúčtovaniu.
    tigy Presne o to mi išlo, že niektoré systémy nerozlišujú 0 na začiatku čísla ako samostatný znak (napr. bankové), takže sa mi napr. nevypárujú faktúry s úhradami...
    Takže musím nahadzovať do KV s nulami a so VS bez núl.
    Vďaka.
      zbaliť

    Ešte čo sa týka čísla faktúry s nulami na začiatku...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.