Zavrieť

Porady

Jednoduchy elektronicky podpis - ziadosti a prilohy pre urady

Ahojte, na dotaciu od statu na zamestnancov je potrebne pravidelne predkladat ziadost s viacerymi prilohami ako su cestne vyhlasenia, vykazy do poistovni atd... Je mozne na taketo tlaciva vlozit jednoduchy elektronicky podpis - tzn. naskenovany podpis vratane peciatky? Budu resp. musia urady akceptovat takyto podpis na tlacenych dokumentoch?
8 komentárov     zbaliť
ivka70 a potom to budes posielat elektronicky s el. podpisom?
fester0 nie, potom sa to posiela postou alebo osobne na urad
ivka70 Potom je za to zodpovedny ten, kto to tak dorucil, myslis, ze niekto z uradnikov bude skumat, ci ide o vlozeny podpis v pocitaci ako obrazok alebo rucny podpis?
fester0 skumat asi nie aj ked niektori su toho moznp schopni, viac ako pomahaju skor sikanuju, preto si chcem byt isty ci to ma oporu v zakone
ivka70 Nema .... ani to, ze tam musi byt nejaka peciatka a podpis. Pokial nejde o uradne overeny podpis, moze tam byt hocico.
fester0 ked som pisal opora v zakone mal som na mysli oporu toho ze ten podpis moze byt naskenovany a vlozeny. Ked mas nazor ze moze, vies mi prosim dat zakon resp. text ktory je mozne vylozit tak, ze je mozne pouzit naskenovany podpis?
ivka70 To ti v zakone nikto nenapise ... ale ak nejde o notarsky overeny podpis, tak akym sposobom ho na ten papier das, je len a len tvoja vec a tvoja zodpovednost. Ked to popise sused, si zodpovedny, ked tam das peciatku v poxitaci, tiez si za to zodpovedny .....
fester0 ok diky, tak este uvidim ci bude rovnakych nazorov viac...nemam rad neistotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Jednoduchy elektronicky podpis - ziadosti a prilohy pre urady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.