Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie od advokáta

Prosím o radu, mala som s advokátok uzatvorenú zmluvu k vysporiadaniu spoluvlastníckych práv k nehnuteľnosti, uzatvorená od apríla 2015, kde bola dohodnutá odmena advokátovi 344€. Advokát s touto zmluvou časom nebol spokojný, nakoľko začínal a nevedel čo táto práca všetko obnáša. Práca stala a ak sme chceli aby robil ďalšie úkony vyžadoval ukončenie zmluvy v júli 2019. Na základe plnej moci apríl 2018, nevytvoril nám novú takže preto skorší dátum vyžadoval zaplatiť preddavok 300€ na úkony, ktoré ešte len vykoná. September 2021 som poslala žiadosť o ukončenie spolupráce k plnej moci z roku 2O18 a žiadala vrátenie peňazí z preddavku, dnes som dostala vyúčtovanie od roku 2015, kde vyžaduje v zmysle vyhlášky č.655/2004Z.z. o odmenách doplatok 370€. Moja otázka teda znie, má právo nato pýtat si peniaze za úkony, ktoré vykonal počas existujúcej zmluvy ? Ked v zmluve bola stanovená odmena, ktorú sme zaplatili ? Na koho sa môžem v takom prípade obrátiť? V maili sám uviedol, že žiada ukončenie plnej moci k aprílu 2018 a vyučtovanie posle apríl 2015?
Naposledy upravil ivka70 : 10.12.21 at 12:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V roku 2015 ste uzavreli zmluvu, kde zmluvná odmena bola určená paušálnou sumou = § 2 ods. 2 písm. b) vyhlášky. Zaplatili ste mu 344 eur?

    Plnú moc v roku 2018 zrejme bral advokát ako dodatok alebo ako novú zmluvu. Bolo v splnomocnení niečo o platbách? Na základe čoho ste mu dali preddavok?
    Ktorú zmluvu žiadal ukončiť v roku 2019?

    Je to dosť nejasné, asi aj samému advokátovi. Pošlite mu odvolanie plnej moci. Ak mu doplatok nezaplatíte, musí sa ho domáhať on.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...4/655/20190615

    Vyúčtovanie od advokáta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.