Zavrieť

Porady

Materská

Dobrý deň, otec chce ísť na materskú, je zamestnaný na minimálnu mzdu súbežne aj podniká ako szčo. Živnost aktívna od roku 2019. V roku 2021 suma mesačného poistného 529,80€ ale živnosť pozastavená od 27.05.2021 do 27.11.2021. Teraz prišiel predpis poistného 180,99€. Moja otázka znie z čoho sa mu bude rátať vymeriavací základ na metrskú a v akej výške bude. Nástup na materskú bude niekedy júl 2022. Ďakujem
veronikasad Odkedy zacal platiť odvody do SP?
Katy a R veď ak má povinné poistenie, tak minimálne od októbra 2020 (ak nie skôr) platil - do mája ... no a teraz zase od 27.11. takže podmienka splnená bude ! - či?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Mal by si dať vystaviť dve žiadosti o dávku - z obidvoch poistení.
    Predpokladám, že do mája 21 platil povinné poistenie SZČO.
    VZ bude z RO za SZČ - rok 2021 a RO zam-ca - 2021 (ak robil celý)
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka.ba Od mája do novembra, ked ma živnost pozastavenú neplatil poistné
    Katy a R to mi je jasné - ale do mája platil - takže by mal mať splnené podmienky z obidvoch poistení
    lenka.ba Mám ešte jednu otázku ak môžem. RO pri szčo bude súčet mesiacov čo platil? alebo len to posledné od 27.11.-32.12.21?
    Katy a R podľa mňa ten koniec roka .... ale v podstate je to jedno, veď VZ je rovnaký - skontroluj v zákone - §54
    lenka.ba Práveže nie je, do mája bol 1598,25€ a teraz je 546€. Preto som z toho zmätená
    Katy a R aha, tak späť - predpokladala som rovnaký VZ. No už s poistením SZČ teraz nič nenarobíš. už len ak poistenie zamestnanca ? (môžte vyskúšať ešte nejaký PP ak sa dá)
    lenka.ba tpp za 623€ bolo celý rok 2021, a chceme vedieť, čí máme urobit nové TPP na 90 dni aby mal maximalnu MD alebo mu tam pomôže k tomu aj tá živnost aby mu vyšlo viac. Čiže z tej živnosti nič nedostane?
    Katy a R dostane (hneď v prvom príspevku to máš) - ak teda pokračuje - ale z toho min VZ . a tak v súčte so zamestnaním to zase nie je najhoršie - či? nebude to veľký rozdiel - ale pozri presne, že koľko je aktuálny max. VZ - na SP (nechce sa mi hľadať )
    lenka.ba 7644€ v roku 2021
    veronikasad Lenka, to ale nie je suma, z ktorej SP vyplaca max.davku materské. Ta je podstatne nizsia.
    lenka.ba Bude tá materská okolo 850€, pokazila to tam tá pozastavená živnosť. Budú rátat ten najnovší VZ a ten je nizky.
    Ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.