Zavrieť

Porady

vynútená Prekážka v práci namiesto dovolenky

Zdravím. Od 27.12. do 31.12.2021 si zamestnanci našej spoločnosti čerpali dovolenky (mali sme riadne vyplnené a podpísané dovolenkové lístky) avšak na výplatných páskach sme dnes zistili, že zamestnávateľ nám namiesto dovolenky dal "Prekážku v práci". (Teraz mám 5 dní starej dovolenky a menšiu výplatu). Pýtala som sa manažéra, odpoveď: bolo to rozhodnutie spoločnosti. Má na toto spoločnosť právo?
Naposledy upravil Silvia 949 : 11.01.22 at 15:28
veronikasad Prekážku v práci vo výške 80 % priemerného zárobku ? Zrejme si zamestnavatel uplatnil Opatrenie Prvej pomoci ,,,
Silvia 949 Ale má na to právo? Najprv nás nútil vyčerpať si starú dovolenku za každú cenu a teraz toto...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Oboje určuje podľa ZP zamestnávateľ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    S tým, prečo je tomu tak, si sa mala obrátiť priamo na toho, kto spracoval mzdy, teda na zam-ľa. Možno len došlo k chybe pri ich spracovaní. Bola si sa informovať? My nevieme, prečo je tomu tak. Ak bola vopred odsúhlasená D, mala byť aj jej náhrada v mzde.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Silvia 949 Ano, bola som sa informovať. Vraj to je rozhodnutie spoločnosti. Preto som tu, na Porade, lebo chcem vedieť, či má spoločnosť na toto právo. Možno niekto bude vedieť.
    veronikasad Čerpanie dovolenky nariadil zamestnávatel celoplošne ? Súvisí nejako s kovidovými opatreniami ?
    Silvia 949 V strede decembra nás všetkých (celoplošne) nútil za každú cenu si vyčerpať do konca roka všetku dovolenku (dokonca nútil kolegyňu dlhodobo na PN aby si prerušila PN, dočerpala si dvolenku a potom sa znova vrátila k PN!!!) a dnes sme ostali všetci prekvapení...
    Tweety Mohol o tom, takto z prev. dôvodov rozhodnúť. Nič ste nestratili, veď D vám zostala. Skús sa obrátiť na IP, ako takéto konanie posúdi.
    Silvia 949 Nuž... dovolenka je lepšie zaplatená ako "prekážka", takže nám to urobilo okolo 50 € dole z výplat. Ale ďakujem za Tvoj čas
    Tweety Dovolenku raz budeš mať preplatenú ale ak ste nepracovali pre prekážku, je to správne.. Nič nestratíš.
      zbaliť

    vynútená Prekážka v práci namiesto dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.