Zavrieť

Porady

Hlasenie PC

Na starsom PC mam W 7 a XP. Vybera sa pri spusteni PC z dvoch moznosti / W7, alebo XP /. Vcera sa mi same objavili nie 2, ale 5 moznosti. Velmi rychlo vsak spusta W 7 - predtym bola casova rezerva 20 sekund na vyber. Ako by sa dali odstranit zbytocne 3 moznosti ?
Naposledy upravil Kardasia : 14.02.22 at 05:34
W 7.jpg  
45.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vyzerá, že si mala problém so spustením win 7 a systém urobil obnovu, no urobil to asi cez net a naištaloval - obnovil Win 7 Ultimate.

    Treba pozrieť disky cez Disk manager, kde sú tie inštalácie a tie, ktoré nepoužívaš, vymazať.

    Vymazal by som aj inštaláciu Win XP, keď už máš Win 7. Zmiznú ti minimálne 2 možnosti pri spustení.

    Nechceš radšej nainštalovať komplet nový Win 10? Druhotná licencia sa dá kúpiť za nejakých 18 €. Ja som tak urobil upgrade na starom PC minulý mesiac z Win XP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kardasia Dakujem. Potrebujem W7, aj XP. Pretoze tlaciaren funguje len na XP a dalsie zariadenia na W 7.
    misoft Uveď tie "zariadenia" - niektoré pod XP šli i na W7, niektoré pod W7 idú aj pod desiatkami.
    Chobot Tlačiareň musí fungovať pod ktorýmikoľvek windowsami. Treba si len stiahnuť správny ovládač (driver).

    Správcu diskov spustíš, keď si otvoríš správcu súborov a v ľavom okne niekde dole bude menu správa počítača. Po kliknutí na to sa ti v pravom okne zobrazia voľby a vyberieš si správu diskov.

    Vo Win 7 by tom malo byť kliknúť pravým tlačítkom myši na Start, tam vybrať Spravovať a potom Správa diskov.

    Ale obávam sa, že sa ďalej nepohneš, keďže ani nevieš, ako sa otvára správa diskov.
    Kardasia Do spravy diskov sa dostava pravym tlacitkom mysi na PC. Mne to nepomoze, pretoze v sprave diskov su zobrazene vsetky, aj rozdelene disky. Ja potrebujem zmazat prve dve a posledne hlasenia pri spusteeni PC / obrazok /.. Tak , aby tam zostalo len vyber W 7, alebo XP.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.