Zavrieť

Porady

Zahraničná FA a ZD

Ahojte prosím poradíte mi?
1 Keď príde fa z tretej krajiny-tovar, tam mi v JCD príd vyčíslena DPH a základ dopíšem podľa toho, čo príde z Colného úradu. Ratam, že tento základ dane vchádza do výpočtu dane z príjmu ako oprávnený výdavok znižujúci základ dane?
2 druhá otázka je ked príde fa z EU ako tovar , tam je samozdanenie tak dph je +/-, no platí to aj pre základ dane? Že čo je na strane odpočítania dane sa zároveň pripočíta ako zdaniteľný obchod? konkrétne ide o tovar z Nemecka. A rátam, že vplyv na daň z príjmu by to tým pádom malo mať neutrálny.
3 reklamné služby google z írska nám chodí Fa bez dane, je to započítané na strane záväzkov čiže by to malo byť ako uznateľný výdavok na dani z príjmov. Robím to formou samozdanenia ako pri tovare, reklamu odoberáme na kliky každý mesiac. Dopad na daň z príjmu by mal byť neutrálny ako v prípade tovaru predpokladám.
Pýtam sa preto, že v zostavách pri tlači na konci roka som si dala tlačiť všetky položky a nevidím to tam takto a ani v Alfe plus na výpočte dane to nevyzerá byť takto zarátané. Ďakujem
Naposledy upravil Katrina13 : 05.03.22 at 17:11
kn-alka v Alfe to máš správne, v "hlavičke" to máš popletené
Katrina13 Ďakujem za odpoveď, nechápem síce k čomu je dobré to posledné osobné vyjadrenie a hodnotenie, keby som to popletené nemala, tak sa nepotrebujem s niekým poradiť. Každopádne Vám ďakujem, že ste si našli čas sa vyjadriť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    samozdanenie +/- je len pre DPH, základ dane je predsa hodnota tovaru/služby a je to nákladom firmy


    máš to dosť popletené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.