Zavrieť

Porady

Refakturácia tretej strane

Advokatska kancelaria - sro_platca DPH vystavila faKtúru živnostníkovi_platca DPH (v roku 2021), faktúra vystavená na právne služby, ktoré sa týkali brata živnostníka, Následne tento živnostník refaktúroval právne služby svojmu bratovi (FO), živnostník nemá v predmete podnikania_právne služby. A teraz vyzval brat živnostníka nášho klienta k náhrade škody - chce aby mu bola vrátená suma za právne služby.
Dnes sme zistili, že tento živnostník už nie je platcom DPH.
1.Môže živnostník refaktúrovať právne služby, ak ich nemá v predmete podnikania?
2.Môže advokat.kancelaria faktúrovať živnostníkovi právne služby poskytnuté inej osobe? ..... živnostník sa ohradzuje tým, že dlhodobo spolupracuje s AK a má priaznivejšie sadzby. Viete ma prosím odkázať na nejaké §§-y?
5 komentárov     zbaliť
ivka70 zakladna otazka je, ako moze zivnostnik uctovat (a platit) faktury, ktore nijako nesuvisia s predmetom jeho podnikania?
Gong Mne to tiez nedava zmysel, ohradza sa tym ze to sprostredkoval a sprostredkovatelsku cinnost ma v predmete
ivka70 A kolko bratovi vyfakturoval nad ramec dodanej sluzby za sprostredkovanie?
Gong nad ramec nic nefakturoval, len tú istú sumu
ivka70 cize neslo o podnikanie za ucelom zisku ... a dalsia vec, transferovu dokumentacu ma, ked fakturuje bratovi?

Ale ved on si zodpoveda za svoje uctovnictvo ... aj v pripade kontroly, nie ....?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Refakturácia tretej strane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.