Zavrieť

Porady

Ochrana udajov - poskytnutie informácií tretej strane

Ahojte, chcem sa poradit, ako je to s ochranou udajov pri dohodach o vykonani prace.
Ide o to, ze tato dohoda je uzavreta medzi FO a urcitym podnikatelom, a tento podnikatel dohodu predklada tretej strane, ktora mu preplaca vzniknute naklady, a preto 3. strana chce danu dohodu vidiet aj s osobnymi udajmi + odmenu.
Nepodlieha tato dohoda nejakej ochrane, nieco v zmysle obchodneho tajomstva, aj ked je mi jasne, ze o obchodne tajomstvo nejde.
Dakujem za nazory
Naposledy upravil Mariana B. : 10.06.13 at 13:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://portal.gov.sk/portal/sk/Defau...type=1&aid=570

    predmetom spracúvania sú výlučne titul, meno, priezvisko a adresa dotknutej osoby bez možnosti priradiť k nim ďalšie jej osobné údaje a ich využitie je určené výhradne pre potreby prevádzkovateľa v poštovom styku s dotknutou osobou a evidencie týchto údajov; ak je predmetom činnosti prevádzkovateľa priamy marketing, uvedené osobné údaje môže poskytovať, bez možnosti ich sprístupňovania a zverejňovania, len vtedy, ak sú poskytované inému prevádzkovateľovi, ktorý má rovnaký predmet činnosti výhradne na účely priameho marketingu, a dotknutá osoba písomne neuplatnila námietku,


    ....spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na ochranu zákonných práv a právom chránených záujmov prevádzkovateľa alebo tretej strany
    za predpokladu, že pri takomto spracúvaní osobných údajov prevádzkovateľ a tretia strana rešpektuje základné práva a slobody dotknutej osoby a svojím konaním neoprávnene nezasahuje do práva na ochranu jej osobnosti a súkromia.
    ...teda meno, priezvisko, titul, adresa, práca, počet hodín - ostatné je pre tretiu stranu tabu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Urcite podlieha, zamestnanec na dohodu dava suhlas so spracovanim osobnych udajov len svojmu zamestnavatelovi, nie niekomu dalsiemu.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    ivka70 Pozri príspevok
    Urcite podlieha, zamestnanec na dohodu dava suhlas so spracovanim osobnych udajov len svojmu zamestnavatelovi, nie niekomu dalsiemu.
    Podľa môjho názoru by nemal dohodu ukazovať vôbec nikomu, mal by fakturovať iba vzniknuté náklady (hod/ EUR).
    ivka70 Pozri príspevok
    Urcite podlieha, zamestnanec na dohodu dava suhlas so spracovanim osobnych udajov len svojmu zamestnavatelovi, nie niekomu dalsiemu.
    ale ta tretia osoba potrebuje vediet, kolko ma uhradit naklady na tychto dohodarov...ako to vyriesit?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    ale ta tretia osoba potrebuje vediet, kolko ma uhradit naklady na tychto dohodarov...ako to vyriesit?
    Tá "tretia" osoba nemusí vedieť osobné údaje, pre ňu sú podstatné údaje o vykonanej práci a dobe na to stanovenej. Pokiaľ sa zadali osobné údaje, dotyčný je ich povinný chrániť a neposkytovať ďalej (zákon na ochranu osobných údajov) - je to vzťah medzi zamestnancom a zamestnávateľom (s tým, s ktorým je uzatvorená dohoda).
    Ak by poskytol tieto údaje, konal by neoprávnene a v rozpore zo zákonom (a ja by som to riešil - ak by sa to mne stalo - okamžitou žalobou na zamestnávateľa i na "tretiu osobu").
    dakujem, takze je mozne sa odvolat na zakon o ochrane osobnych udajov, spravne som to pochopila?

    Ochrana udajov - poskytnutie informácií tretej strane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.